Biografia Agnieszki Osieckiej to gotowy scenariusz filmowy. Stworzenie produkcji na temat jej spektakularnej kariery i burzliwego życia osobistego było więc tylko kwestią czasu. Prace nad telewizyjnym serialem biograficznym na temat zmarłej w 1997 roku autorki niezliczonej ilości polskich przebojów rozpoczęła niedawno TVP.

Kto wystąpi w serialu TVP o Osieckiej?

Jak donosi Gazeta.pl Kultura, serial TVP o Agnieszce Osieckiej obejmie zarówno lata jej młodości, gdy romansowała z pisarzem Markiem Hłaską, jak i późniejsze lata życia. Podobnie więc, jak w przypadku serialu o Eugeniuszu Bodo z 2016 roku, konieczne było zatrudnienie do głównej roli dwóch aktorek. W Osiecką z lat młodości wcieli się 27-letnia Eliza Rycembel, znana m.in. z serialu "Belfer" oraz filmów "Obietnica" i "Carte Blanche".

Z kolei dojrzałą Agnieszkę Osiecką zagra popularna aktorka, 39-letnia Magdalena Popławska, laureatka Złotego Lwa za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą w filmie "Atak paniki" z 2017 roku. Telewidzowie znają głównie z seriali "Diagnoza", "Wataha" i "Przepis na życie".

Przypomnijmy, że pierwsze informacje o tym, że TVP rozpoczęła prace nad scenariuszem serialu o Osieckiej pojawiły się już dwa lata temu. Wstępna data premiery produkcji na razie nie jest znana.

Agnieszka Osiecka w ciągu swojego życia napisała w sumie około 2 tysiące piosenek. Jej utwory śpiewały polskiej estrady, jak Maryla Rodowicz, Violetta Villas, Ewa Bem, Katarzyna Groniec i Kalina Jędrusik.

Zobacz zdjęcia Agnieszki Osieckiej oraz aktorek, które zagrają ją w serialu TVP w GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: Beata Kozidrak ma problemy ze zdrowiem. "Ostatnio dwa razy trafiłam do szpitala"