O chorobie nowotworowej Shannen Doherty dowiedziała się w marcu ubiegłego roku. Początkowo informację zachowywała dla siebie i najbliższych, ale w wyniku zobowiązań zawodowych wiadomość o chorobie gwiazdy już w  sierpniu dobiegła do mediów.  Artystka poinformowała wówczas, ze zmaga się z inwazyjnym rakiem. Lekarze stwierdzili, że potrzebna jest operacja usunięcia obu piersi. Aktorka w porozumieniu z mamą i przyjaciółką poddała się leczeniu.

Zobacz: SHANNEN DOHERTY Jest chora na raka! O problemy ze zdrowiem obwinia swojego... agenta! >>

Niestety kilka miesięcy po operacji gwiazda serialu Beverly Hills 90210 dowiedziała się, że choroba nowotworowa rozprzestrzenia się w jej ciele. Jak wyjawiła aktorka, komórki rakowe zaatakowały węzły chłonne. Aktorka znów dzięki wsparciu mamy i przyjaciółki podjęła się kolejnego ważnego kroku.

Kilka dni temu gwiazda na swoim Instagramie umieściła wzruszające fotografie, na których upubliczniła ścięcie włosów, które w wyniku chemioterapii powoli zaczynały jej wypadać. Fani z całego świata zamieszczali pod zdjęciami komentarze ze wsparciem. Aktorka nie kryła wzruszenia.

Zobacz: Shannen Doherty aktorka Beverly Hills walczy z rakiem. Poruszające zdjęcia gwiazdy

Niedawno Shannen Doherty opowiedział a o sowich doświadczeniach na łamach Entertainment Tonight. 

Najstraszniejsze jest to, co nieznane. Czy chemia zadziała? Czy naświetlanie będzie skuteczne? Czy będę musiała przechodzić przez to raz jeszcze, czy zachoruję na nowotwór po raz kolejny? Wszystko inne jest do zniesienia. Ból jest do zniesienia, życie bez piersi jest do zniesienia, najgorszy jest jednak strach o przyszłość i o to, co przyniesie ona twoim bliskim – wyznała.

Shannen Doherty mimo choroby dziękuje swojej rodzinie i fanom za ogromne wsparcie, jakiego jej udzielają. Gwiazda w czasie choroby może liczyć również na pomoc obsady serialu za co również podziękowała na swoim Instagramie.