Shannen Doherty, której sławę przyniosła rola Brendy w serialu Beverly Hills, 90210 od prawie dwóch lat walczy z rakiem. W trudnych chwilach wspiera ją rodzina i przyjaciele, ale przede wszystkim ukochany mąż, Kurt Iswarienko. Aktorka nie poddaje się, a zmaganiami z chorobą dzieli się z fanami na swoich portalach społecznościowych.

Kim jest Shannen Doherty?

Miała zaledwie 10 lat, gdy zadebiutowała w serialu Ojciec Murphy. Rok później Shannen Doherty pojawiła się na ekranach kin w filmie Nocna zmiana. W wieku 14 lat zagrała u boku Sarah Jessici Parker oraz Heleny Hunt w filmie Dziewczyny chcą się bawić. Popularność przyniosła jej jednak rola Brendy Walsh w serialu Beverly Hills 90210. Z serialem pożegnała się po czterech latach. W 1998 roku wcieliła się w  Prue w serialu Czarodziejki

Shanenn Doherty choroba

Shannen Doherty ma dziś 45 lat. Od prawie dwóch lat Shannen zmaga się z nowotworem piersi. Aktorka, aktualnie jest w trakcie chemioterapii, ale nadzieja na wyzdrowienie jej nie opuszcza i w każdej chwili wspiera wszystkich tych, którzy tak jak ona zmagają się z nowotworem. 

Mam raka piersi, który rozprzestrzenił się także na węzły chłonne. Dowiedziałam się o tym po jednej z operacji, że niektóre z komórek rakowych zaatakowały także je. Z tego powodu zdecydowaliśmy, że po chemioterapii, czeka mnie radioterapia - powiedziała w Entertainment Tonight.

Jej walkę z chorobą można śledzić na oficjalnym Instagramie gwiazdy.  

Moje życie i podróż opowiedziane przez fotografie. Nie wszystkie są piękne, ale są moje - zapowiada w opisie konta.

Wszystkie twarze raka

Wykończona po chemioterapii leży na łóżku, ale nie tylko - Doherty za pomocą zdjęć na Instagramie pokazuje, że nie należy się poddawać. Stąd między innymi zdjęcia ze spacerów, a nawet z kortu tenisowego. Najważniejszy dla fanów aktorki jest jednak jej uśmiech, który widnieje prawie na każdej fotografii. Tym samym gwiazda pokazuje, że za wszelką cenę trzeba walczyć i nie poddawać się.

Bądźcie odważni, bądźcie silni - podpisała jedno ze zdjęć.

Wsparcie rodziny

Shannen Doherty z chorobą nie zmaga się jednak sama. Oprócz ogromnego wsparcia jakie otrzymuje od swoich fanów, u jej łóżka nieustannie czuwają najbliżsi - przyjaciele, mama czy koledzy z serialów i filmów, w których zagrała. Przede wszystkim wsparcia udziela jej mąż, Kurt Iswarienko, którego zdjęcia nieodłącznie lądują na Instagramie Doherty.

Zobaczcie w naszej galerii, jak Shannen Doherty motywuje swoich fanów.