Magazyn Variety dotarł do szokujących informacji. Według ustaleń amerykańskiego tygodnika, aktor Shia LaBeouf został oskarżony o znęcanie się nad byłą dziewczyną. Brytyjska piosenkarka FKA Twigs twierdzi, że gwiazdor Hollywood stosował wobec niej przemoc fizyczną i psychiczną.

- Shia LaBeouf krzywdzi kobiety. Wykorzystuje je. Stosuje wobec nich przemoc, zarówno fizyczną, jak i psychiczną. Jest niebezpieczny - brzmi fragment pozwu, który artystka złożyła w sądzie w Los Angeles. 

Shia LaBeouf oskarżony o znęcanie się nad byłą partnerką

W treści złożonego pozwu FKA Twigs nie brakuje szokujących szczegółów związku z amerykańskim aktorem. Piosenkarka w piśmie wspomina między innymi, że podczas jednej z przejażdżek samochodowych z Shią w 2019 rok, miał on zmuszać ją do wyznania miłości, grożąc rozbiciem pędzącego auta.

- Zbyt długo LaBeouf wykorzystywał swe karygodne zachowania jako wymówkę dla ekscentryzmów wyzwolonego 'artysty'. Mimo iż historia jego gwałtownych zachowań jest dobrze udokumentowana, niektóre media traktowały LaBeoufa jako niewinny symbol show-biznesu, co pomogło mu bezkarnie kontynuować wieloletni proces znęcania się nad kobietami. Nie ma nic zabawnego w wykorzystywaniu i biciu kobiet (...) Dni, kiedy LaBeouf mógł bezkarnie ranić kobiety, należą do przeszłości - wyznała 32-latka.

Gwiazdor miał także wielokrotnie dusić swoją byłą partnerkę oraz izolować ją od przyjaciół, a nawet wyznaczał ścisłe zasady odnośnie tego, ile razy dziennie powinna go całować i dotykać. W rozmowie z New York Times Twigs wyznała, że nie zgłosiła się na policję wcześniej, ponieważ obawiała się, że nikt nie potraktuje jej słów poważnie.

Przypomnijmy, że FKA Twigs i Shia LaBeouf zaczęli się spotykać w 2018 roku. Ich związek rozpadł się rok później. Wcześniej gwiazda muzyki była widywana u boku Roberta Pattinsona, natomiast aktor w przeszłości spotykał się m.in. z Rihanną oraz Mią Groth, z którą w 2016 wziął ślub.

ZOBACZ TAKŻE: Katarzyna Grochola była ofiarą przemocy w związku: "Ten pan do dzisiaj pracuje w telewizji, ma cudowną opinię"