Sinead O'Connor ogłosiła, że przeszła na islam. Irlandzka wokalistka zmieniła też imię i nazwisko. Wykonawczyni hitu "Nothing Compares 2 U" nazywa się teraz Shuhada Davitt. - Jestem dumna z tego, że zostałam muzułmanką - napisała 19 października na Twitterze. 51-letnia gwiazda wyjaśniła też powody swojej decyzji o zmianie wiary. - To naturalna konkluzja każdej inteligentnej teologicznej podróży. Studiowanie wszystkich ksiąg sprowadza się do islamu. To sprawia, że wszystkie inne święte pisma są zbędne - wytłumaczyła artystka.

Sinead O'Connor przeszła na islam

Sinead O'Connor to wokalistka, o której w ostatnich latach było  głośno w mediach głównie ze względu na jej problemy w życiu prywatnym. Wokalistka od dawna zmaga się z depresją, którą w połowie 2015 roku pogłębił stres związany ze złym stanem zdrowia jej syna. Kolejne niepokojące wieści pojawiły się pod koniec 2015 roku, gdy gwiazda zamieściła w sieci dramatyczny post, w którym podzieliła się swoimi myślami samobójczymi. Na szczęście dzięki interwencji fanów i policji piosenkarkę udało się uratować.

W sierpniu tego roku Sinead O'Connor zaszokowała opinię publiczną, gdy w otwartym liście do papieża Franciszka zażądała dokumentu poświadczającego oficjalne porzucenie przez nią wiary chrześcijańskiej i odejście z Kościoła. Choć wtedy artystka nie podawała przyczyń tej decyzji, teraz już wiemy, że potrzebne jej to było, by przejść na islam.

Najnowsze zdjęcia Sinead O'Connor w hidżabie znajdziecie w naszej GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: SINEAD O'CONNOR pobita przez syna! „Powiedział, żebym się zabiła!”