Jak Katarzyna Zielińska spędza ostatnie dni lata? Aktorkę można często  spotkać w uroczej kawiarni Sweet&Blossom w centrum Warszawy, którą otworzyła jej siostra Karolina. Miejsce to powstało z miłości do kwiatów i ciast, w związku z czym na miejscu na klientów czekają pyszne rogaliki z różą, bajgle z awokado, aromatyczna kawa, a także piękne bukiety kwiatów.

Siostra Katarzyny Zielińskiej otworzyła własną kawiarnię

Katarzyna Zielińska i jej siostra Karolina dorastały wśród kwiatów. Ich rodzice mieli szklarnię, w której dziewczyny pomagały im zarabiając pierwsze kieszonkowe i ucząc się ciężkiej pracy. Chociaż Karolina z wykształcenia jest biologiem, smykałkę do ciast miała od zawsze, na czym korzystała jej rodzina i przyjaciele. Skrycie marzyła o własnej cukierni, a pomysł pomogła jej zrealizować Katarzyna Zielińska.

Siostry Zielińskie wymyśliły koncept cukiernio-kwiaciarni online i tak się zaczęło. Z czasem Karolina zaczęła myśleć o stacjonarnej kawiarni, ale na przeszkodzie stanęła jej pandemia, która przesunęła otwarcie wymarzonego lokalu. W końcu udało jej się otworzyć własną kawiarnię, która cieszy się popularnością wśród warszawiaków i ma już swoich stałych klientów. Sweet&Blossom zostało również docenione przez recenzentów kulinarnych. 

Kawiarnia urządzona jest w stylu nowojorskiego West Village, które uwielbiają siostry Zielińskie. Katarzyna Zielińska najczęściej zamawia bajgla z awokado i jajkiem, lemoniadę z czarnego bzu lub espresso z tonikiem, a na deser lody z palonego masła, rogaliki, kokosanki lub ciasto cytrynowe.  

- Wiem, że wszystko jest świeże i pyszne. Choć miejsce jest w stylu bistro, można tu znaleźć chwilę oddechu. Czuć tu gościnność i wielkie serce, jakie w stworzenie tego miejsca włożyła Kala – mówi aktorka.  

Zdjęcia kawiarni siostry Katarzyny Zielińskiej obejrzycie w naszej galerii.