"The Voice Senior" zapowiada się na hit zimowej ramówki TVP. Pierwszy odcinek tzw. Przesłuchań w Ciemno oglądały ponad 3 miliony widzów. W drugim odcinku polskiej wersji muzycznego show znów nie brakuje wokalnych talentów, które ukończyły już 60. rok życia. Jedną z prawdziwych sensacji sobotniego odcinka są zdecydowanie siostry Szydłowskie. Elżbieta, Jolanta i Krystyna, które same nazywają siebie Wiara, Nadzieja i Miłość zdecydowały się zaprezentować na żywo przed jury własną interpretację wielkiego przeboju "Kwiat jednej nocy", z którym zespół Alibabki zdobył I nagrodę na Festiwalu w Opolu w 1969 roku.

Siostry Szydłowskie w The Voice Senior

Siostry Szydłowskie nie ukrywają, że udział w muzycznym talent show Dwójki to dla nich nie tylko miła przygoda, ale także hołd złożony matce. 

- To było jej marzenie, żebyśmy śpiewały we trzy - wspominają z czułością. 

Dodajmy, że udział w "The Voice Senior" nie jest pierwszym występem sióstr Szydłowskich na profesjonalnej scenie. 

- Śpiewałam w operetce, w Teatrze Muzycznym w Lublinie. Zagrałam ponad 100 ról, pierwszoplanowych. Tych małych nie liczę. Epizodów też nie, chociaż cieszyły mnie ogromnie - opowiada z uśmiechem Krystyna. 

Jolanta przed laty była wokalistką w zespole Primo Voto. Wspólnie z siostrą Elżbietą wystąpiły także na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze oraz na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu. Na tym ostatnim zdobyły Srebrny Pierścień oraz Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki. 

- Wtedy nie było talent show. Takie konkursy były jednymi, w których można się było pokazać jako amator - wspomina z rozrzewnieniem Jolanta. 

Cały wstęp sióstr Szydłowskich będziemy mogli zobaczyć już w sobotę 14 grudnia o godzinie 20:05 w TVP 2. Fragment do obejrzenia u nas już teraz poniżej:

Zobacz stare i nowe zdjęcia sióstr Szydłowskich w naszej GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: Maryla Rodowicz miała być trenerem w "The Voice Senior". Dlaczego zabraknie jej w programie?