Dominic D'Angelica bohaterem jednego z największych skandali tego roku w polskiej telewizji. Na chwilę przed finałem 9. sezonu "Top Model" w sieci wybuchła gigantyczna afera wokół przeszłości uczestnika popularnego show TVN. W poniedziałek wieczorem polscy internauci zaczęli masowo zamieszczać w mediach społecznościowych materiały, które mogą świadczyć o tym, że 30-letni Amerykanin dopuścił się w przeszłości przestępstwa seksualnego wobec nieletniej.

AKTUALIZACJA: DOMINIC D'ANGELICA usunięty z finału Top Model! "Ubolewamy, że taki uczestnik trafił do programu"

Dominic D'Angelica - przestępstwo i wyrok?

Dominic z Top Model dopuścił się przestępstwa seksualnego na dziewczynie poniżej 16. roku życia i jest zakwalifikowany jako "sex offender" - grzmią użytkownicy Twittera.

Według krążących w sieci informacji, w 2011 roku Dominic D'Angelica został skazany na 60 dni pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. Miał przyznać się do zarzucanych mu czynów, gdyż "nie było go stać na sądową batalię". Warunki jego zawieszenia obejmowały zakaz spożywania alkoholu i przebywania w towarzystwie osób małoletnich. Niestety rzekomo skazany D'Angelica, w 2014 roku miał dopuścić się naruszenia warunków zawieszenia wyroku - aresztowano go razem z bratem Stefanem i postawiono zarzuty pobicia oraz planowania przestępstwa. Według internetowych źródeł, Dominic został skazany na 5 miesięcy więzienia.

Afera wokół finalisty 9. edycji "Top Model" wybuchła w momencie, gdy w sieci zaczęły pojawiać się liczne materiały na temat jego rzekomej kryminalnej przeszłości. Za nagłośnieniem sprawy przestępstw seksualnych modela stoi podobno kobieta podająca się za matkę jego rzekomej 15-letniej ofiary. 

Warto zaznaczyć, że autentyczność krążących w sieci screenów z rządowych stron, artykułów w amerykańskiej prasie i internetowych wpisów na razie nie została potwierdzona przez żadne wiarygodne źródła.

Internauci i widzowie show stanowczo domagają się jednak wyjaśnień ze strony producentów "Top Model" i stacji TVN, czego dowodem są chociażby setki komentarzy na oficjalnych profilach programu na Instagramie.

Odniesiecie się do informacji o Dominicu? - to tylko jeden z setek komentarzy na ten temat pod ostatnimi postami na instagramowym profilu "Top Model".

Duża część internautów domaga się też natychmiastowej dyskwalifikacji Dominica i przywrócenia do programu Mariusza Jakubowskiego, który odpadł z show w ostatnim odcinku przed finałem.

O komentarz w sprawie afery wokół Dominica D'Angelica zapytaliśmy samego zainteresowanego. W momencie powstawania artykułu nie otrzymaliśmy od niego żadnej odpowiedzi.

CZYTAJ TEŻ: Dominic D'Angelica - kim jest finalista "Top Model 9"? Wiek, pochodzenie, Instagram