MEDYCYNA ESTETYCZNA

dDr Maciej Łukaszewicz, lekarz medycyny estetycznej: Alicja poddając się metamorfozie miała jasno sprecyzowany cel: zredukować dolinę łez, wyrównać kontur ust, zredukować zmarszczki na czole i szyi oraz poprawić owal twarzy i unieść brwi. Na twarzy Alicji pojawiły się oznaki wiotczenia i utraty jędrności skóry. Przez tzw. dolinę łez, twarz naszej bohaterki wyglądała na zmęczoną i pozbawioną blasku, Dodatkowo straciła piękny, młodzieńczy owal i pojawiły się pierwsze zmarszczki. Wszystkie zabiegi wykonano w SkinClinic Med&Beauty.

 

 

 

Dr Maciej Łukasiewicz w celu zredukowania doliny łez wykonał zabieg przy użyciu preparatu Radiesse, który doskonale wypełnił zanik tkanki podskórnej oraz wiotczenie skóry pod oczami. Radiesse to preparat, który w bezpieczny sposób napina i niweluje fałdy skórne.  W efekcie skóra stała się elastyczna, gładka i wypoczęta. Zabieg przywrócił naturalny kolor skóry pod oczami, nadał jej zdrowy wygląd i pozbawił oznak „ciągłego zmęczenia” .  W celu zwiększenia napięcia tkanek w obszarze całej twarzy, przywrócenia młodzieńczego owalu oraz podniesienia linii brwi Dr Łukasiewicz  zastosował nici liftingujące Excellence Visage – firmy Aptos,  które nie tylko faktycznie unoszą tkanki, ale także tworzą podskórny stelaż, który stabilnie utrzymuje tkanki we właściwym z estetycznego punktu widzenia położeniu. Z upływem miesięcy uwalniany kwas polimlekowy, będący składnikiem nici wchłanianych Aptos, będzie dalej odmładzał skórę, zwiększał jej gęstość i jędrność, utrzymując efekt zabiegowy na lata.

Innego wymiaru nabrały również usta Alicji, która oddała się w ręce dr Moniki Bujanowskiej. Pani doktor zaproponowała wyrównanie kształtu ust oraz ich delikatne powiększenie za pomocą kwasu hialuronowego Stylage S. Produkt ten, jako jedyny na rynku, łączy w sobie usieciowany kwas hialuronowy najwyższej jakości z naturalnym antyoksydantem. Obecność antyoksydantu (mannitol) sprawia, że wypełniacz dłużej utrzymuje się w tkankach. Efekt zabiegu przerósł oczekiwania bohaterki, której usta stały się pełne, gładkie i o idealnym kształcie.
s
 

Stylage S to francuski kwas hialuronowy, który pokochali polscy lekarze i pacjenci. Jest to wypełniacz najwyższej jakości, który dodatkowo został wzbogacony o antyoksydant.  Produkt ten zdobył wiele międzynarodowych nagród w tym tytuł „Perły Dermatologii Estetycznej”. 

Kolejny zabieg przeprowadziła dr Dorota Szostek. Celem była redukcja zmarszczek na czole i wygładzenie skóry. Pani doktor wybrała zabieg przy użyciu toksyny botulinowej Bocouture, która skutecznie wygładziła czoło.Utratę jędrności skóry na szyi i powstałe zmarszczki, kosmetolog Martyna Baczyńska zredukowała za pomocą urządzenia Surgen™ wykorzystującego Energię Hybrydową. To przełomowa technologia łączy mikroablację termiczną  i elektryczną powodując podwójny efekt działania na naskórek oraz skórę właściwą – stymuluje produkcję kolagenu, zwiększa ilość elastyny, przyspiesza tempo wytwarzania kwasu hialuronowego, redukuje zmarszczki, poprawia jędrność skóry. Po zabiegu skóra szyi pacjentki była napięta i wyraźnie odmłodzona.

i

Krok pierwszy: Mikroablacja Termiczna. Emisja RF umożliwia bezbolesne wprowadzenie mikro igieł do głębokich warstw skóry. Krok drugi: Mirkroablacja Elektryczna.Emisja impulsu elektrycznego doprowadza do termicznego pobudzenia oraz powstania niewielkiego stanu zapalnego, który zapoczątkowuje proces regeneracji skóry. Efekt: wypełnienie zmarszczek. Połączenie mikroablacji termicznej i elektrycznej stymuluje: regenerację kolagenu, zwiększenie ilości elastyny w skórze, wytwarzanie przez organizm kwasu hialuronowego

PIELĘGNACJA

Kosmetolog Agata Goliszewska ze względu na potrzeby skóry Pani Alicji (walka ze zmarszczkami, poprawa jędrności skóry i walka z przebarwieniami) a także zabiegami medycyny estetycznej , wyjaśniła, że podstawą codziennej pielęgnacji jest pielęgnacja antyoksydacyjna, której zadaniem jest ochrona skóry przed procesami starzenia, pobudzenie syntezy kolagenu, aby poprawić jędrność, oraz ochrona przed powstawaniem przebarwień. Stąd produktem gwiazdą w kosmetyczce Pani Alicji jest Phloretin CF, kuracja antyoksydacyjna o szerokim spektrum działania z 2% floretyną, 10% kwasem l-askorbinowym oraz kwasem ferulowym.Preparat neutralizuje wolne rodniki, chroni przed uszkodzeniami komórek, rumieniem i przebarwieniami a także przyspiesza proces regeneracji naskórka co czyni go idealnym produktem pozabiegowym. Ponadto do pielęgnacji włączono krem AGE INTERRUPTER  z 30% Proxylanem, wyciągniemy z czarnych jagód i fitosfingozyną korygujący najbardziej widoczne oznaki wewnętrznego starzenia się skóry dojrzałej.Taki duet stanowi zdaniem dermatologów doskonałą pielęgnacje domową przedłużającą efekty zabiegów medycyny estetycznej.Jako element kompleksowej pielęgnacji estetycznej Pani Alicja maiła przeprowadzony relaksujący  zabieg SkinCeuticals dla skóry dojrzałej, odpowiadający bezpośrednio na biologiczne przyczyny starzenia się skóry, redukując zmarszczki, wygładzając, rozświetlając i odżywiając skórę.

b

 

 Eksperci SkinClinic Med & Beauty

D

 

Od lewej:Katarzyna Chwedoruk Dyrektor ds. medycznych Skinclinic Med & Beauty, dr Monika Bujanowska ekspert medycyny estetycznej Skinclinic Med & Beauty, Magdalena Orzechowska Szef marki Skinceuticals

d