Ślub Harry’ego i Meghan Markle będzie wydarzeniem na skalę światową. Nic dziwnego, że organizująca go rodzina królewska musi być przygotowana na każdą ewentualność i zadbać w tym względzie o każdy szczegół. W dokumencie rozesłanym do 2640 gości zaślubin pary określono, jakie zasady będą panowały podczas ceremonii. Jak donoszą brytyjskie media, najwięcej zasad dotyczy ubioru. Panowie będą zobligowani są do włożenia garnituru. Panie powinny zaś pojawić się w eleganckiej sukience lub garsonce oraz nakryciu głowy. Sam strój nie będzie jednak paszportem do wejścia do kaplicy św. Jerzego. Każdy z gości u jej wrót będzie musiał bowiem wylegitymować się dowodem lub innym ważnym dokumentem tożsamości. Gościom zakazano za to robienia zdjęć podczas ceremonii. (Uwiecznienie zaślubin księżej pary spanie tego dnia na barki fotografa gwiazd – Alexiego Lubomirskiego.)

Ślub Harry’ego i Meghan Markle - lista zasad dla gości

Czego jeszcze dotyczą wytyczne rodziny królewskiej na dzień ślubu Meghan i Harry’ego? Goście wspólnie udadzą się do kaplicy. Aby tak się stało, najpierw mają spotkać się przy sklepie Windsor Farm Shop, skąd razem przespacerują do kaplicy. Wytyczne z zamku Windsor dotyczyły też ślubnych podarunków. Czego dokładnie?

Książęca para zadeklarowała, że zamiast fizycznych prezentów wolałaby, aby każdy z gości przekazali datek na wybraną przez nich organizację charytatywną. Najbardziej zaskakujący jest jednak zapis dotyczący korzystania z toalet! Ta w kaplicy św. Jerzego będzie otwarta jedynie przed ceremonią (od godziny 9 do godziny 11), po czym na dwie godziny zostanie zamknięta. Ciekawe, jak z takim ograniczeniem poradzą sobie nie tylko „zwykli ludzie", którzy pojawią się na ceremonii, lecz także koronowane głowy, które zjadą na ślub z całej Europy…?