Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle coraz bliżej. Jest on bez wątpienia najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem 2018 roku. Na wesele zakochanych czeka nie tylko brytyjska rodzina królewska, lecz także niemal wszyscy poddani i fani na całym świecie. Już w ten weekend Meghan Markle wyjdzie za księcia Harry'ego i zostanie członkinią monarchii, z kolei książę Harry, który jeszcze do niedawna miał opinię "wiecznego kawalera", zostanie ostatecznie usidlony. O której odbędzie się ślub Harry'ego i Meghan? Kto zaprojektuje suknię ślubną? Kto pojawi się na ślubie? Sprawdźcie wszystko, co wiemy o ślubie księcia Harry'ego i Meghan Markle!

Ślub Harry'ego i Meghan - data i godzina

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle odbędzie się 19 maja 2018 roku o godzinie 12:00. Co ciekawe, decyzja pary o ślubie w sobotę jest sprzeczna z tradycją, ponieważ królewskie śluby zwykle odbywają się w dni powszednie. Kate Middleton i książę William zostali małżeństwem w piątek, a królowa Elżbieta II i książę Filip w czwartek.

Gdzie odbędzie się ślub Harry'ego i Meghan?

Ślub Meghan Markle i księcia Harry'ego odbędzie się w Kaplicy Świętego Jerzego w Zamku Królewskim w Windsorze. Kaplica mieści około 800 osób, przez co uroczystość nie będzie miała aż takiego rozmachu, jak ślub księcia Williama i Kate Middleton w Opactwie Westminsterskim. Ślubu udzieli parze arcybiskup David Conner, a ok. 13:00 nowożeńcy udadzą się na przejażdżkę po Windsor. Zdjęcia ślubne pary wykona fotograf polskiego pochodzenia, książę Alexi Lubomirski.

ZOBACZ TEŻ: Meghan Markle bardzo schudła. Stresuje się ślubem...?

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle - lista gości

Pałac Kensington ogłosił, że na ślubie pojawi się około 600 gości. Harry i Meghan zdecydowali się zaprosić więc niewiele osób, w przeciwieństwie do księcia Williama i księżnej Kate, którzy zaprosili 1900 gości, oraz do królowej Elżbiety II i księcia Filipa, który zaprosił 2000 gości na ich wesele w 1947 roku. Ponieważ książę Harry zajmuje szóste miejsce w kolejce do tronu, nie jest on zobowiązany do zapraszania na uroczystość dyplomatów. Dlatego na jego ślubie z Meghan Markle nie będzie np. Theresy May.

Na wesele księcia Harry'ego i Meghan Markle, które odbędzie się w Frogmore House, zostało zaproszonych 200 bliskich znajomych pary. Jak donosi brytyjska prasa, na liście gości znaleźli się m.in. Elton John, Ed Sheeran, Cara Delevingne, David i Victoria Beckham, czy Serena Williams.

Kto zaprojektował suknię ślubną Meghan Markle?

Kto zaprojektuje suknię ślubną Meghan Markle? Ta kwestia nadal pozostaje w tajemnicy. Media spekulują, że Markle zdecydowała się na projekt sukni od domu mody Ralph & Russo za 100 000 funtów. To właśnie kreację tej marki miała na sobie na oficjalnym portrecie zaręczynowym, na którym pozowała u boku księcia Harry'ego. 

Druhna Meghan Markle 

Meghan Markle będzie miała kilka druhen. Jak donoszą media, przyszła księżna wybierze je z grona swoich najbliższych przyjaciółek. W artykułach padają nazwiska m.in. aktorki Priyanki Chopry, tenisistki Sereny Williams, projektantki Mishy Nonoo i stylistki Jessiki Mulroney.

Drużba księcia Harry'ego

Książę Harry na drużbę wybrał brata, księcia Williama. Ta decyzja wzbudza sporo kontrowersji. Otóż, zgodnie z tradycją, książę Harry nie powinien wybierać swojego starszego brata na drużbę, lecz na tzw. "supportera". Oprócz tego, książę William jest już żonatym mężczyzną, a w roli drużby milej widziany jest kawaler. Harry jednak nie był w stanie sobie wyobrazić, żeby William nie był świadkiem na jego ślubie z Meghan Markle, dlatego postanowił nie przejmować się dworską etykietą.

ZOBACZ TEŻ: KSIĄŻĘ HARRY zgoli brodę na ślub? Jeśli nie, złamie ważną zasadę!

Prezenty ślubne Harry'ego i Meghan

Pałac Kensington poinformował na Twitterze, że młoda para chciałaby zrezygnować z tradycyjnych prezentów ślubnych na rzecz datków na cele charytatywne. Harry i Meghan przekażą pieniądze m.in. dla organizacji charytatywnej wspierającej kobiety w miejskich slumsach w Mumbaju, organizacji zajmującej się problemem bezdomności, czy zajmującej się dziećmi z wirusem HIV.

Jaki tytuł otrzyma Meghan Markle po ślubie z księciem Harrym?

Na koniec dodajmy, że Meghan Markle po poślubieniu księcia Harry'ego otrzyma taki tytuł, jaki niegdyś nosiła księżna Diana - będzie księżną Walii.