Ślub księżniczki Eugenii i Jack'a Brooksbank'a to z pewnością najważniejsze wydarzenie dnia. Wnuczka królowej Elżbiety II stanęła dziś na ślubnym kobiercu w tym samym miejscu, w którym w maju pobrali się Meghan Markle i książę Harry, czyli w kaplicy św. Jerzego w zamku Windsor.  Księżniczka Eugenia jest córką księcia Andrzeja i Sary Ferguson. Zajmuje dziewiąte miejsce w kolejce do objęcia tronu Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Na jej ślubie pojawiło się wielu znamienitych gości: członków rodziny królewskiej oraz osób znanych ze świata show-biznesu, m.in. Kate Moss, Naomi Campbell, Demi Moore, James Blunt, Ellie Goulding, czy Robbie Williams z żoną. Nie mogło zabraknąć Kate Middleton i księcia Williama, Meghan Markle i księcia Harry'ego oraz oczywiście królowej Elżbiety, księcia Filipa i księcia Karola. Sporym zaskoczeniem była obecność Pippy Middleton w zaawansowanej ciąży, która ma urodzić lada dzień. Mówiono bowiem, że siostra Kate trafiła już do szpitala i nie pojawi się na ślubie księżniczki Eugenii.

Ślub księżniczki Eugenii [ZDJĘCIA]

Suknia ślubna księżniczki Eugenii została zaprojektowana przez brytyjskich projektantów Petera Pilotto i Christophera de Vos. Księżniczka Eugenia wybrała białą suknię z długim rękawem i dekoltem w kształcie litery V: z przodu i z tyłu. Na głowę włożyła tiarę, należącą do matki królowej Elżbiety II. Wyglądała naprawdę przepięknie i już pojawiają się głosy, że jej kreacja przebiła suknię ślubną Meghan Markle

Kim jest Jack Brooksbank - mąż księżniczki Eugenii?

Mąż księżniczki Eugenii, Jack Brooksbank, ma 32 lata. Zajmuje się handlem winami oraz jest ambasadorem marki założonej przez George'a Clooney'a, Casamigos. Księżniczka Eugenia i Jack Brooksbank poznali się w 2010 roku w Verbier. 

Zobacz zdjęcia ze ślubu księżniczki Eugenii w naszej GALERII --->