Pochodzi z typowej wielopokoleniowej rodziny. Karierę w show-biznesie zaczynała grając w reklamach. Próbowała swoich sił w modelingu, współprowadziła program telewizyjny, ale były to tylko półśrodki.Sofia Vergara miała inny cel – chciała być docenianą aktorką.

Co roku ukazywały się przynajmniej dwa filmy z jej udziałem, niestety żaden z nich nie przyciągnął uwagi krytyków i znawców filmowych na tyle, by Sofia stanęła w świetle reflektorów. Gdy w 2009 roku otrzymała rolę do sitcomu Współczesna rodzina, jej życie się odmieniło.

Latynoska blondynką? Nie ma mowy. Co robi Sofia Vergara? Farbuje włosy i ..podbija Hollywood. To właśnie rola Glorii we Współczesnej rodzinie przyniosła jej zasłużony rozgłos. Aktorka otrzymała wówczas cztery nominacje do nagród Emmy w latach 2010-2013.

Dziś Sofia Vergara jest najpopularniejszą i najbardziej wpływową Latynoską w Hollywood. Patrząc na jej zdjęcia nie ma się wątpliwości dlaczego. Niezwykle seksowna kobieta o prawdziwie nieamerykańskim akcencie szybko stała się ideałem mężczyzn. Jej serce oddane było biznesmenowi Nickowi Loebowi. Para była nawet zaręczona, ale Sofia Vergara poznała Joe’go Manganiello. Aktor  znany z filmu Magic Mike podbił serce Latynoski. 22 listopada 2015 roku para wzięła prawdziwie bajeczny ślub w wielkim stylu. Na ceremonii pojawiła się plejada gwiazd w tym Reese Witherspoon czy Matt Bomer.

Kilka dni temu Sofia Vergara skończyła  44 lata, ale aktorka zamiast się starzeć, to z roku na rok wygląda coraz młodziej. Jak jej się to udaje? Przyjaciele gwiazdy mówią, że to za sprawą miłości. Joe Manganiello robi wszystko, by uszczęśliwić swoją wybrankę. Dlatego też przygotował dla gwiazdy wyjątkowe przyjęcie urodzinowe w klimacie Włoch.

Jeśli nie możesz w swoje urodziny być we Włoszech, spraw by one były u Ciebie – podpisała jedno ze zdjęć.