Pandemia koronawirusa zatrzymała świat. Mówią o niej politycy, piszą literaci, przewartościowaliśmy dotychczasowe postrzeganie naszej codzienności. Również media pracują inaczej. Tematem numer jeden jest SARS-CoV-2 i to, jaki skutek wywołuje na świecie. To właśnie tej kwestii poświęciliśmy najnowszy numer "Gali".

Gwiazdy zmagają się z koronawirusem

Na okładce nowego numeru "Gali" widzimy Toma Hanksa i Ritę Wilson. U małżeństwa zdiagnozowano obecność koronawirusa, gdy para przebywała w Australii. To tam Tom przygotowywał swój nowy film. Sytuacja przeraziła fanów gwiazdora, gdyż zarówno on jak i Rita byli przecież w grupie ryzyka: Aktor ma 67, a jego żona 63 lata. Hanks opisywał wtedy objawy choroby w następujący sposób:

Poczuliśmy się zmęczeni, było nam zimno, mieliśmy jakieś bóle. Ritę trapiła gorączka.

Małżeństwo zostało poddane kwarantannie, którą reprezentujący dużą dozę dystansu i poczucia humoru Hanksowie relacjonowali na Instagramie. Również ich fanom nie brakowało w tej sytuacji pomysłów na pocieszanie pary. Pisali:

Tom Hanks na pewno pokona koronawirusa, skoro: zachorował na AIDS w Filadelfii, uratował szeregowca Ryana, zdołał wrócić na Ziemię w Apollo 13, przeżył cztery lata na bezludnej wyspie, spędził cały rok na lotnisku bez możliwości wyjścia, wylądował samolotem na rzece Hudson, a statek, którym dowodził, został porwany przez Somalijczyków.

Dziś oboje są już zdrowi i wrócili do Los Angeles, a zdjęcia szczęśliwego Toma w jego ojczyźnie obiegły media.

Głośno było też o zarażeniu Idrisa Elby, z którym na czas kwarantanny nie chciała rozstawać się żona. Ostatecznie i ona zapadła na chorobę, a aktor decyzję pary o pozostaniu razem w tym trudnym czasie komentował w następujący sposób:

Sabrina chciała zostać przy mnie, jak mogłem odrzucić wsparcie mojej żony? Zrobiłbym dla niej to samo. Kiedy na świecie dzieje się coś takiego, miłość jest wszystkim, co masz.

Cała Wielka Brytania wstrzymała z kolei oddech, gdy obywatele dowiedzieli się o zarażeniu najważniejszych osób w państwie: księcia Karola i premiera Borisa Johnsona. Obaj błyskawicznie zostali poddani izolacji, a po wszystkim 71-letni następca tronu wygłosił odezwę, w której zaapelował, byśmy "żyli w nadziei i wierze w siebie nawzajem" oraz "wyczekiwali nadejścia lepszych czasów".

W nowym numerze "Gali" znajdziecie dużo więcej na temat znanych i lubianych, którzy zmagali bądź zmagają się z koronawirusem. Oprócz tego przeczytacie również, jak gwiazdy niosą pomoc w tym trudnym dla wszystkich czasie oraz jak w popkulturze dotychczas portretowano globalną zarazę.

Numer dostępny będzie w sprzedaży od poniedziałku 6 kwietnia z dodatkami: krzyżówką i książeczką z wielkanocnymi przepisami. Kolejnego numeru należy wyczekiwać 11 maja.

"Galę" można też kupować nie wychodząc z domu na kultowy.pl