Niewielu wie, że grupa Spice Girls to tak naprawdę zespół „Touch’. To właśnie w nim znalazło się pięć dziewczyn, które marzyły o karierze wokalistek i międzynarodowej sławie. Każda z nich wyłoniona została w drodze przesłuchań młodych talentów. Jedynie Geri Halliwell, która nie spełniała wszystkich wymagań castingowych została zaangażowana w projekt ze względu na …siłę przebicia i osobowość. Piątą kandydatką była Michelle Stephenson. Niestety pozostałe dziewczyny szybko się zżyły, a Michelle nie zdążyła porozumieć się z koleżankami i odeszła z zespołu. Jej miejsce zajęła polecona przez nauczycielkę śpiewu Emma Bunton.

Jak „Touch” stał się „Spice Girls”? W 1995 roku „Touch” zakończył działalność z powodu konfliktów między członkiniami grupy z inicjatorami powstania projektu. Dziewczyny postanowiły działać na własną rękę. Nazwę „Spice Girls” wymyśliła charyzmatyczna Geri Halliwell, która podczas nagrywania piosenek na pierwszy album obdarowała koleżanki z zespołu pierścionkami z napisem Spice, które stały się symbolem przynależności do zespołu. Tak powstał zespół, który przez kolejne lata podbijał serca fanów na całym świecie.

W 1998 roku z zespołu odeszła Geri, której odejście sprawiło, że grupa się rozpadła. Pozostałe wokalistki próbowały kontynuować karierę bez niej – rozpoczęły światową trasę koncertową. Rok później Victoria i Melanie B zrobiły sobie przerwę od zespołu. Gwiazdy zaszły w ciąże. Panie w kolejnych latach próbowały swoich sił w karierze solowej, przez co często zwłaszcza Melanie B i Geri konkurowały na listach przebojów. Ciągle przewijał się temat powrotu na scenę jako „Spice Girls”, niestety wciąż coś stało paniom na drodze.

W tym roku „Spice Girls” będę świętowały wyjątkowy jubileusz – 20-lecie swojego scenicznego debiutu. Ich pierwszy singiel „Wannabe” do dziś uchodzi za jeden z największych przebojów XX wieku. To właśnie od tej piosenki wszystko się zaczęło.. Mówiono, że „Spice Girl” reaktywuje swoją działalność na urodziny królowej Elżbiety II, tak się nie stało. Na co czekają panie? Mówi się, że wszyscy czekają na decyzję Victorii Beckham, która jako jedyna z dziewczyn nie planuje powrotu na scenę ze względu na życie, które dziś wiedzie. Co robią dziś członkinie Spice Girls?

Zobacz na kolejnej stronie >>

 

Melanie B w Spice Grils występowała pod pseudonimem Scary Spice.

Dziś Melanie B ma trójkę dzieci – córeczkę Phoenix Chi, Angel Iris z kilkumiesięcznego związku z Eddiem Murphym oraz Madison, z aktualnym mężem Stepheme Belafonte. W 2007 roku wzięła udział w amerykańskiej edycji „Tańca z Gwiazdami”, w którym zajęła drugie miejsce. Od 2011 roku jest jurorem australijskiej edycji programu „The X Factor”. W 2012 roku współprowadziła 12. Edycji australijskiej wersji programu „Taniec z Gwiazdami”. Od ubiegłego roku Melanie Brown promuje swoje programy treningowe, w których rzuca wyzwanie wszystkim kobietom na świecie, by po miesiącu intensywnych ćwiczeń tak jak ona „stały się idealne”. 


Melanie Chisholm znana była w zespole Spice Girls jako Melanie C lub Mel C.

Po rozpadzie Spice Girls Melanie C rozpoczęła karierę solową. Dzięki rozpoznawalności jaką zapewnił jej zespół, piosenki Melanie C świetnie radziły sobie na listach przebojów. W 2009 roku urodziła córkę Scarlet. Szybko powróciła do koncertowania. W ubiegłym roku wystąpiła m.in. w Polsce promując nowy singiel nagrany z Mattem Cardlem. 


Victoria Beckham w Spice Grils występowała pod pseudonimem Posh Spice.

Po rozpadzie Spice Girls, rozpoczęła karierę solową, wydała dwie płyty. W 2004 roku postanowiła zrezygnować z muzyki i spróbowała sił jako projektantka mody. Stworzyła własną kolekcję DVB Style, na którą składały się okulary, torby i bielizna. Ma na koncie występ w trzech reality show, książkę o modzie, własną autobiografię oraz gościnny występ w serialu „Brzydula Betty”. Jest mamą trzech synów: Brooklyna Josepha, Romeo Jamesa i Cruza Davida oraz córki Harper Seven. Dziś spełnia się jako projektantka i jej ostatnią kolekcję mieliśmy okazję oglądać w lutym tego roku.


Geri Halliwell była jedną z najbardziej charyzmatycznych Spice Girls.

Po opuszczeniu Spice Girls, Geri wydała 3 solowe albumy. Tylko pierwszy z nich zapewnił jej popularność w Wielkiej Brytanii. Wokalistka przez lata zmagała się z anoreksją. Pokonanie choroby i powrót na listy przebojów z odświeżoną wersją utworu "It's Raining Men" zapewnił Halliwell wielki comeback.NIestety nie na długo. Dziś Geri Halliwell jest ambasadorem dobrej woli UNESCO. Poza tym cały czas pracuje na rzecz Ośrodka opieki nad chorymi na raka piersi. Gwiazda angażuje się w wiele projektów biznesowych, m.in. projektuje bieliznę, wydaje książki, ma także własne perfumy. 


Emma Bunton po odejściu ze Spice Girls, postanowiła kontynuować karierę muzyczną.

Emma Bunton wydała w swojej trzy solowe płyty. Podobnie jak u jej koleżanek, każdy kolejny album sprzedawał się coraz gorzej. Ostatecznie Bunton zrezygnowała z wydawania kolejnych płyt i na dobre zakończyła solową karierę muzyczną. Prowadzi spokojne życie rodzinne.Wraz z angielskim piosenkarzem Jadem Jonesem wychowuje syna o imieniu Beau. Współpracuje z brytyjską rozgłośnią radiową HEART. Od niedawna spełnia się jako projektantka ubrań dla dzieci dla brytyjskiego sklepu Argos. 

Dokładnie 20 lat temu utwór "Wannabe" królował na listach przebojów. Z tej okazji kobiety z całego świata nagrały cover pod wspólnym szyldem "The Global Goals".  Victoria Beckham jest nim zachwycona! Sami zobaczcie: