Spice Girls, brytyjski girlband, który podbił świat w latach 90., to prawdziwy fenomen. Emma, Geri, Mel C, Victoria, i Mel B z dnia na dzień stały się gwiazdami młodego pokolenia! Kontrowersyjny wizerunek dziewcząt zapewnił im popularność na całym świecie.

Niestety, odejście z zespołu Geri Halliwell  w maju 1998 roku było potężnym ciosem dla generującego miliony dolarów przychodu przedsiębiorstwa, jakim stały się Spice Girls w zaledwie 3 lata. Nikt nie miał wątpliwości, że dziewczyny zmęczone są wspólnymi koncertami i zamierzają niebawem rozpocząć kariery solowe. Ich przekonanie o muzycznej samodzielności zgubiło je.

Żadna ze "Spicetek", mimo początkowych sukcesów, nie zdobyła długotrwałej popularności, a przynajmniej nie w muzyce.

Dziewczyny jednak nie poddają się! Dokładnie za rok będą świętowały wyjątkowy jubileusz - 20-lecie swojego scenicznego debiutu. Ich pierwszy singiel, kultowe "Wannabe", do dziś uchodzi za jeden z największych przebojów XX wieku. To właśnie od tej piosenki wszystko się zaczęło…

Członkinie zespołu zdają sobie sprawę, że jeśli mają zarobić duże pieniądze, to tylko wspólnie, odgrzewając stare hity! Aż cztery Spicetki są za zorganizowaniem wielkiego Jubileuszu w 2016 roku. Ich zdania nie podziela jednak Victoria Beckham, która od lat z powodzeniem realizuje się jako projektantka mody.

Posh Spice nie zamierza kolejny raz wracać do czasów swoich początków w show-biznesie. Jak zapowiedziała kednak Melanie C w jednym z ostatnich wywiadów, bez względu na Victorię, dziewczyny będą chciały powrócić na rynek muzyczny jako Spice Girls! 


MELANIE C

Melanie C spośród piątki dziewcząt girlsbandu osiągnęła najwięcej. Choć nie została gwiazdą światowego formatu, wydała 6 albumów studyjnych. Każdy z nich cieszył się coraz mniejszym zainteresowaniem ze strony słuchaczy. Obecnie Mel C zajęta jest pracą  jurorki w azjatyckim "Mam Talent" oraz prowadzeniem z niewielkim skutkiem własnej wytwórni płytowej - Red Girl Records. Wokalistka nadal przyjaźni się z Emmą Bunton. Dwa lata temu nagrały wspólnie piosenkę "I Know Him So Well". W październiku na jednym z koncertów Mel C wykonały wspólnie słynny przebój Spice Girls - "2 Become 1"

Czytaj więcej na kolejnej stronie! »

 

GERI HALLIWELL

Geri po opuszczeniu Spice Girls wydała 3 solowe albumy. Tylko pierwszy z nich zapewnił jej popularność w Wielkiej Brytanii. Wokalistka przez lata zmagała się z anoreksją. Pokonanie choroby i powrót na listy przebojów z odświeżoną wersją utworu "It's Raining Men" zapewnił Halliwell wielki comeback. Niestety, nie na długo… Z każdą, kolejną piosenką było coraz gorzej. "Ginger" ostatni album wydała w 2005 roku. Krążek "Passion" zadebiutował dopiero na 41. miejscu brytyjskiej listy sprzedaży albumów, dając gwieździe najgorszy w historii wynik dla jakiegokolwiek wydawnictwa związanego ze "SG".
Ta porażka sporo kosztowała Geri Halliwell, która czekała aż dekadę na rozpoczęcie prac nad kolejnym albumem. Wokalistka ma zamiar niedługo wydać czwarty longplay. Pytanie, czy jest sens, skoro singiel "Half of Me" z 2013 nie wszedł do notowania 100 najpopularniejszych piosenek w Wielkiej Brytanii? Pomimo braku sukcesów muzycznych Geri nie może narzekać na brak funduszy! Gwiazda angażuje się bowiem w wiele projektów biznesowych, m.in. projektuje bieliznę, wydaje książki, ma także własne perfumy. Halliwell zaręczona jest równiez z Christianem Hornerem - brytyjskim kierowcą wyścigowym. Wszystko skazuje na to, że wokalistka chce jak najlepiej zabezpieczyć swoją przyszłość. Na muzykę raczej nie ma co liczyć w tej kwestii...

EMMA BUNTON

Wizerunek "Baby Spice" znany z girlsbandu nie pomógł wokalistce zapisać się na dłużej w świadomości słuchaczy. Emma wydała w swojej karierze 3 płyty. Podobnie jak u jej koleżanek, każdy kolejny album sprzedawał się coraz gorzej.Ostatecznie Bunton zrezygnowała z wydawania kolejnych płyt i na dobre zakończyła solową karierę muzyczną. Prowadzi spokojne życie rodzinne. Wraz z angielskim piosenkarzem Jadem Jonesem wychowuje 7-letniego syna o imieniu Beau. Współpracuje z brytyjską rozgłośnią radiową HEART. Nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie coś miałoby się zmienić w jej życiu zawodowym.

 

MELANIE B

Mel B także nie miała szczęścia do solowej kariery. Wydana w 2000 roku debiutancka płyta "Hot" zadebiutowała dopiero na 28. miejscu. Tak słabego wyniku jak Scary Spice nie osiągnęła żadna ze Spice Girls. Kolejna płyta wydana 5 lat później jest ostatnią w jej dyskografii. Album "L.A. State of Mind" nie został nawet odnotowany w zestawieniu najchętniej kupowanych longplayów w Wielkiej Brytanii.

Mel B próbowała jakoś przetrwać w show-biznesie. Nadzieją na stabilizację finansową miał być związek z Eddiem Murphym. Niestety skończyło się jedynie na igraszkach miłosnych oraz wspólnym dziecku, którego aktor przez lata nie chciał uznać za swoje! 

Melanie B zarabiała na życie, biorąc udział w programach typu talent show. W 2007 roku zajęła drugie miejsce w amerykańskiej wersji "Tańca z Gwiazdami". Dobry wynik nie pozwolił jednak Melanie B znaleźć pracy w amerykańskim show-biznesie. Zatem za swój cel obrała Australię, gdzie przez dwie edycje została jurorką X Factor.

VICTORIA BECKHAM

Posh Spice jako jedyna nie musi martwić się o pieniądze! Małżeństwo z piłkarzem Davidem Beckhamem zapewniło jej stabilność finansową do końca życia! Według mediów wizerunek pary wyceniany jest aż na 380 milionów funtów. Nic dziwnego, że Victoria jako jedyna nie chce kolejnego powrotu Spice Girls. Nie pali się również do własnych muzycznych projektów. 14 lat temu wydała swoją pierwszą i jak dotąd ostatnią płytę zatytułowaną po prostu "Victoria Beckham". Album dotarł do 10. miejsca w Wielkiej Brytanii. Celebrytka szybko zrozumiała, że nie ma czego szukać w branży muzycznej! W obliczu brutalnej rzeczywistości znalazła nowe hobby. Zajęła się projektowaniem ubrań. Od lat uchodzi za ikonę stylu. Wydała także dwie książki, które zostały wydane w USA, w kilku krajach europejskich oraz w Chinach. Niezależność artystyczna jak najbardziej odpowiada Posh i póki co nic nie wskazuje na to, aby decyzja Victorii uległa zmianie...

Czy w 2016 roku doczekamy się wielkiego Jubileuszu Spicetek? Bardzo możliwe. Dzięki ostatniej trasie koncertowej na przełomie 2007/2008 roku grupa zarobiła 70 milionów dolarów! Czy teraz będzie lepiej?