Na wybiegu, za który już po raz kolejny posłużyły w tym roku schody Muzeum Narodowego w Warszawie, pojawiły się kreacje wieczorowe w stylu retro projektu takich polskich marek i twórców jak: Paprocki i Brzozowski, Tomasz Ossoliński, MMC, BOHOBOCO, Łukasz Jemioł, Ania Kuczyńska, Maciej Zień i Weave. Reżyserią pokazu „Nowoczesność lata 50. i 60.” zajęła się Katarzyna Sokołowska, całe wydarzenie poprowadziła zaś Hubert Urbański. Na wydarzeniu nie zabrakło zaś m.in. Joanny Horodyńskiej i Marioli Bojarskiej - Ferenc. Po prezentacji wszystkie kreacje można było kupić podczas cichej licytacji, podczas której zebrano niebagatelną kwotę 58 tys. złotych! Posiadaczki sukni z aukcji będą je mogły założyć już 12 lutego 2018, kiedy to w Muzeum Narodowym w Warszawie odbędzie się II Bal Dobroczynny. Cały dochód z licytacji i balu zostanie przekazany MNW, by w ten sposób wesprzeć jego działania programowe.

ZOBACZ: JOANNA PRZETAKIEWICZ I ANJA RUBIK na The Fashion Awards 2017 w Londynie. Zjawiły sie też Selena Gomez, Irina Shayk i Donatella Versace

Poprzednia edycja gali „Spragnieni Piękna” poświęcona była okresowi 20-lecia międzywojennego. Tym razem temat związano jednak z polskim wzornictwem, które najprężniej rozwijało się w latach 50. i 60. minionego wieku. Rodzimym designem inspirowano się w tym roku nie bez powodu. W ten sposób Muzeum przypomniało o otwarciu Galerii Wzornictwa Polskiego, które nastąpi jeszcze w grudniu.

CZYTAJ TEŻ: MAGDALENA BOCZARSKA odchodzi z „Drugiej szansy”? Co powiedziała w "Dzien Dobry TVN"?

A jak wyglądały kreacje projektantów takich jak Łukasz Jemioł, Paprocki i Brzozowski, Tomasz Ossoliński, Ania Kuczyńska, Maciej Zień i Weave na wybiegu? I jak prezentowały się przybyłe na wydarzenie gwiazdy? Koniecznie sprawdźcie w naszej GALERII ;-)