2 lutego, w Restauracji Belvedere w Warszawie odbył się wyjątkowy pokaz sukni wieczorowych inspirowanych dziełami sztuki i stylem okresu 20-lecia międzywojennego. Suknie zostały  zaprojektowane specjalnie na wyjątkowy Bal Dobroczynny, który odbędzie się  w Muzeum Narodowym w Warszawie już 27 lutego. W projekcie charytatywnie wzięli udział znani projektanci mody, m.in. Joanna Klimas, Lidia Kalita, Michał Szulc, Rafał Michalak i Ilona Majer z MMC czy Blanka Jordan i Zuzanna Wachowiak z Bizuu. Zaprezentowane suknie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony obecnych na pokazie pań, a zysk z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na rzecz Muzeum Narodowego  w Warszawie.

Nie zastanawiałam się ani przez chwilę czy wziąć udział w tym projekcie. Projektanci powinni wspierać sztukę i to jest oczywiste. Sukni na pokazie było dziesięć i wszystkie oglądało się z zapartym tchem – powiedziała Joanna Klimas.

Pokaz odbył się z okazji jubileuszu 100-lecia Stowarzyszenia „Przyjaciele MNW” i jest wyjątkową zapowiedzią Balu Dobroczynnego, który odbędzie się w Warszawie.  Pokaz „Spragnieni Piękna” poprowadził Olivier Janiak, a uświetnił  go recital Moniki Borzym.

Więcej o wydarzeniu przeczytacie tutaj.