Dermatolodzy nie mają co do tego żadnych wątpliwości - wyciskanie pryszczy, wyprysków czy zaskórników jedynie pogarsza sprawę. Do skutków nieumiejętnego pozbycia się z twarzy tego typu niedoskonałości zaliczają się plamy, stan zapalny, a w skrajnych przypadkach nawet blizny. Kto jednak choć raz w życiu nie zareagował impulsywnie i nie wycisnął irytującego pryszcza na środku nosa czy czoła, niech pierwszy rzuci kamieniem. Co więc robić, aby jak najszybciej pozbyć się śladów po wyciskaniu? Sprawdziliśmy metodę polecaną przez większość guru ze świata urody.

Sposoby na szybkie pozbycie się śladów po wyciskaniu

W pielęgnacji twarzy, która ma nam pomóc skutecznie uporać się z nieestetycznymi skutkami ręcznego usuwania niedoskonałości, absolutnie należy unikać kosmetyków z alkoholem oraz wszelkiego rodzaju peelingów. Te produkty mogą bowiem jeszcze bardziej podrażnić mikrouszkodzenia wywołane nieumiejętnym wyciskaniem.

To, czego potrzebuje uszkodzona wyciskaniem pryszczy cera, jest przede wszystkim silna regeneracja i nawodnienie skóry. Pierwszym etapem pielęgnacji po kompulsywnej sesji usuwania niedoskonałości powinno być nałożenie kwasu hialuronowego. Nie jest tajemnicą, że świetnie radzi on sobie z łagodzeniem podrażnień, uszkodzeń i ran.

Świetnym pomysłem na dodatkowe zregenerowanie naruszonych wyciskaniem miejsc na twarzy jest nałożenie żelowej maski nawadniającej, która bardzo mocno nawilży naszą cerę.

Kolejny etap ratunkowej pielęgnacji po wyciskaniu jest zastosowanie serum z bogatym składem, który zostanie szybko wchłonięty przez podrażnioną skórę.

Jak zalecają eksperci z branży beauty, w ostatnim etapie pielęgnacji na plamy i zaczerwienienia po wyciskaniu można polegać na dobroczynnych właściwościach kremu z kwasem hialuronowym.

SPRAWDŹ TEŻ: To serum sprzedaje się na świecie co minutę. Nawilża skórę i wyraźnie wygładza zmarszczki