Stanisław Janicki wziął ślub! 84-letni pisarz, dziennikarz i filmowiec w sobotę, 25 sierpnia w Bielsku-Białej ożenił się ze swoją partnerką, Elżbietą. Starsi widzowie mogą go pamiętać przede wszystkim z Telewizji Polskiej, gdzie w latach 1967-1999 prowadził kultowy cykl filmowy "W starym kinie". Kim jest jego młodsza o 24 lata wybranka? Stanisław i Elżbieta poznali się już 30 lat temu na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, gdzie oboje pracowali. Wtedy jednak nie było mowy o nawiązaniu bliższej relacji. Oboje byli bowiem w tamtym czasie w związkach małżeńskich. W 2011 roku Janicki został wdowcem. Trzy lata po śmierci żony postanowił spontanicznie odnowić znajomość z Elżbietą.

Wybierałem się na koncert do Filharmonii Śląskiej. Nie chciałem iść sam. I nagle pomyślałem: Zaraz, chwila, przecież w Katowicach jest Ela. Zadzwoniłem, zapytałem, czy nie wybrałaby się ze mną. Zgodziła się. Potem poszliśmy na kolację - wspomina Janicki.

Stanisław Janicki wziął ślub

Stanisław Janicki jest przekonany, że dokonał właściwego wyboru i chce resztę swojego życia spędzić z Elżbietą. Ślub to dla niego naturalną kolej rzeczy.

- Rozumiemy się, kochamy, szanujemy. Dobrze nam jest ze sobą, sprawdziliśmy to. Dlaczego więc miałbym tej kobiety nie poślubić i nie spędzić z nią reszty życia? Może to kwestia tradycyjnego wychowania, ale dla nas ma znaczenie, abyśmy zalegalizowali nasz związek - mówi Stanisław Janicki w rozmowie z "Dobrym Tygodniem".

Zdjęcia Stanisława Janickiego możecie obejrzeć w naszej GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: PIOTR KUPICHA wziął ślub. Kim jest Ewelina Sienicka - jego druga żona?