Polskie gwiazdy w mocnej kampanii społecznej przeciwko przemocy domowej "Kocham, szanuję". Danuta Stenka, Anna Kalczyńska, Joanna Racewicz, Grażyna Wolszczak, Edyta Herbuś, Dorota Gardias i inne znane kobiety na szokujących fotografiach są pobite, zakrwawione i posiniaczone. W taki sposób twórcy kampanii przypominają o wstrząsających statystykach, z których wynika, że niemal milion kobiet rocznie w Polsce doznaje jakiejś formy przemocy, a co trzecia kobieta w naszym kraju przynajmniej raz w życiu doznała przemocy.

- Bite i poniżane kobiety, które pozostają w patologicznych układach przekazują swój dramat całej rodzinie... ze strachu przed biedą i odrzuceniem udają normalność. Nie ma nic gorszego niż strach i przemoc. Kobieto, ratuj siebie i dzieci. Uciekaj od tego, który miał być dobrem a staje się katem - pisze o akcji Anna Kalczyńska.

Gwiazdy w szokującej kampanii "Kocham, szanuję"

Głównym celem kampanii "Kocham, szanuję" jest przeciwdziałanie przemocy w rodzinie i ograniczenie jej skutków m.in. poprzez:

  • podnoszenie społecznej wrażliwości w odniesieniu do zjawiska przemocy w rodzinie,
  • poszerzenie poziomu wiedzy obywateli na temat przemocy domowej,
  • promowanie wartości rodzinnych.

 - Stop przemocy. Mówmy. Krzyczmy. Nie bójmy się. Prośmy o pomoc. Kochajmy siebie - apeluje Karolina Malinowska, jedna z ambasadorek kampanii.

Szokujące zdjęcia gwiazd biorących udział w projekcie znajdziecie już teraz w naszej GALERII.