Sukcesy gwiazd w 2019 roku. Mijające 365 dni były bardzo udane dla wielu polskich artystów, celebrytów oraz przedstawicieli kultury. Wielokrotnie byli oni nagradzani nie tylko na krajowej scenie, ale również podczas zagranicznych konkursów. Niewątpliwie największym sukcesem tego roku była Literacka Nagroda Nobla dla Olgi Tokarczuk. Polska pisarka wyróżnienie odebrała osobiście, 10 grudnia, z rąk króla Szwecji, Karola XVI Gustawa. Mijający 2019 do szczęśliwych zaliczy także Roksana Węgiel. Zwyciężczyni ubiegłorocznej Eurowizji dla Dzieci została laureatką Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV w kategorii "najlepszy polski wykonawca". Sprawdź, kto jeszcze nie schodził z pierwszych stron gazet.

Sukcesy gwiazd w 2019 roku 

Anna Lewandowska mimo ciąży nie zwalnia tempa. Żona Roberta Lewandowskiegoma za sobą bardzo udany rok. Trenerka otrzymała m. in. zagraniczną nagrodę Place to B w kategorii "Lifestyle International" oraz wydała książkę dla przyszłych mam, "Baby by Ann". Pod koniec roku Lewandowska ogłosiła też, że jest w drugiej ciąży. Julia Wieniawa to kolejne gorące nazwisko polskiego show-biznesu. Aktorka, która kilka dni temu obchodziła swoje 21. urodziny, wystąpiła w kilku znanych serialach jak "Rodzinka.pl", "Za marzenia" oraz "Zawsze warto". Wschodząca gwiazda telewizji pojawiła się także na ekranach kin, w komedii "Jak poślubić milionera?". W lipcu wydała własną kolekcję ubrań, a w sierpniu zadebiutowała w roli prowadzącej Polsat SuperHit Festiwal. Mijający rok do znakomitych, ale co za tym idzie bardzo pracowitych, bez wątpienia zaliczyć może również Małgorzata Socha. 39-latka oprócz pięknej przemiany, wystąpiła w kilku kampaniach, stała się twarzą marki APART, a od listopada widzowie mogą ją oglądać we wcześniej już wspomnianej polskiej komedii romantycznej "Jak poślubić milionera?", gdzie wciela się w główną rolę.

Sukcesy osiągały nie tylko filmy oraz aktorzy w nich występujący, ale także ich reżyserowie. Jan Komasa, który wyreżyserował mega hit "Boże Ciało", podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymał za swój film aż 10 nagród. W połowie grudnia produkcja znalazł się na na krótkiej liście dziesięciu filmów walczących o nominację do Oscara w kategorii "najlepszy film międzynarodowy". Kto jeszcze błyszczał w 2019 roku? Zobaczcie w naszej GALERII, które gwiazdy mogą zaliczyć mijający rok do szczególnie udanych >>