Ewa Minge to polska projektantka, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Jako pierwsza polska kreatorka mody zrobiła światową karierę, otworzyła butiki na zachodzie, pokazała swoją kolekcję na Tygodniu Mody w Nowym Jorku oraz w Rzymie. Dziś Minge wciąż prezentuje swoje efektowne linie Haute Couture w Paryżu, jest też współwłaścicielką marki Femestage, utrzymanej w stylu pret-a-porter i skierowanej do młodszych klientek. Dziś więcej czasu niż samemu projektowaniu Minge poświęca działalności charytatywnej. W 2015 roku zainaugurowała działalność Fundacji Black Butterflies, wspierającej osoby zmagające się z nowotworem. Udziela się też społecznie, komentuje ważne wydarzenia w Polsce, a jej głos nie pozostawia nikogo obojętnym.

ZOBACZ TEŻ: Ewa Minge wyznaje: Ja też miałam aborcję!

Minge to osobowość, gwiazda mediów, a jej rosnąca sława tylko przysparza jej jeszcze więcej klientek. Ostatnio zwróciła się do niej Małgorzata Rozenek. Żona Radosława Majdana chciała, by właśnie Minge ubrała ją do ślubu. Srebrzystoszara suknia z tiulowym dołem, zdobiona posrebrzanymi cyrkoniami, zrobiła wrażenie nawet na znanej komentatorce mody, Joannie Horordyńskiej. Dziś suknia ślubna Rozenek (a obecnie pani Majdan) uchodzi za jedną z najpiękniejszych w historii polskiego show-biznesu.

ZOBACZ: Wyjątkowe zdjęcia pięknej sukni ślubnej Małgorzaty Rozenek [TYLKO U NAS]

Przez ostatnie lata Ewa Minge ubierała także Justynę Steczkowską, Beatę Kozidrak, Ramonę Rey, Jolantę Kwaśniewską i jej córkę, Olę Kwaśniewską, która spektakularną suknię od Minge miała na sobie na prestiżowym Balu Debiutantek w 2000 roku. Ostatnio Minge współpracowała też ze wspomnianąMałgorzatą Rozenek, a także z Pauliną Sykut, Anną Muchą czy Kingą Rusin. Na długo zapamiętamy też zjawiskowy projekt, jaki Minge podarowała piosenkarce Cheryl Cole. Artystka miała na sobie suknię Minge podczas występu z okazji Diamentowego Jubileuszu Królowej Anglii, Elżbiety II.

W naszej GALERII przypominamy najwspanialsze suknie projektu Ewy Minge. Która podoba Wam się najbardziej?