Sulli nie żyje. Informacja o śmierci gwiazdy K-popu obiegła media na całym świecie w poniedziałek, 14 października. Jak donosi lokalna policja w rozmowie z BBC, martwe ciało aktorki, piosenkarki i modelki odkrył jej menedżer w jej domu w mieście Seongnam w Korei Południowej. Współpracownik Sulli dotarł tam o godzinie 15:20 lokalnego czasu, po tym jak przez dłuższy czas nie mógł się z nią skontaktować. Po 19 minutach na miejscu zjawili się ratownicy medyczni, ale było już za późno na pomoc. Artystka miała zaledwie 25 lat. Dokładne okoliczności śmierci idolki koreańskich nastolatków na razie nie są znane. Istnieje jednak podejrzenie, że Sulli sama odebrała sobie życie.

Kim była koreańska piosenkarka Sulli?

Choi Jin-ri, bo tak naprawdę nazywała się Sulli, przyszła na świat 29 marca 1994 w mieście Pusan w Korei Południowej. Cieszyła się ogromną popularnością. Jej profil na Instagramie (@jelly_jilli) obserwuje ponad 6 mln użytkowników serwisu. Sulli znana była głównie jako członkini popularnej grupy muzycznej f(x). Sławę zdobyła jednak już w wieku 11 lat, gdy zagrała rolę księżniczki w telewizyjnym serialu "Ballad of Seodong". Zgodnie z oficjalną wersją, w 2015 roku opuściła f(x), aby skupić się na swojej aktorskiej karierze. Nie jest jednak tajemnicą, że artystka zdecydowała się porzucić świat K-popu, ponieważ nie radziła sobie z ostrą falą krytyki i hejtu na swój temat ze strony internautów. Po paru latach przerwy zdecydowała się na muzyczny powrót. W czerwcu 2019 zadebiutowała jako artystka solowa z singlem "Goblin".

Jak podkreślają eksperci na temat koreańskiego rynku muzycznego, Sulli w znacznej mierze różniła się od większości gwiazd K-popu. Była tzw. wolnym duchem. W przypadku idoli (tak w Korei Południowej określa się gwiazdy popu), wszystko często sprowadza się do wyglądu i silnej kontroli nad wizerunkiem. Sulli nie wpisywała się w ten schemat - była sobą.

Zdjęcia Sulli znajdziecie w naszej GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: Cameron Boyce nie żyje. Rodzina ujawniła przyczynę śmierci aktora Disneya