Na razie trudno ocenić, komu przypadnie zwycięstwo w programie, jurorzy wiedzą jednak dokładnie, kogo szukają. Ewa Minge twierdzi, że „supermodelka plus size powinna mieć minimum rozmiar 42., określone proporcje, najchętniej klepsydrę”. W kwestii wymagać pod adresem uczestniczek wtóruje jej Emil Biliński. Fotograf mody utrzymuje, że „supermodelka plus size musi mieć zadbane ciało, charakter, który się liczy i osobowość.” Czy dziewczynę spełniają te wszystkie warunki uda się w ogóle znaleźć?

ZOBACZ: SUPERMODELKA PLUS SIZE Mamy pierwszy zwiastun nowego programu! Gruba, świnia, locha - jest ostro! [WIDEO]

A kogo szuka najsłynniejsza polska modelka plus size Ewa Zakrzewska? „Modelka, której szukam jest przede wszystkim pewna siebie i odważna. Tu nie ma miejsca na kompleksy!”, odpowiada rezolutnie. Rafał Maślak obiecuje zaś, że "wśród dziewczyn, które przeszły przez etap castingów jest ta, której życie całkowicie się odmieni!"

Podczas castingów do show "Supermodelka Plus Size" poszukiwana była twarz i sylwetka przyszłości – pełna siły, wdzięku, stylu i krągłości. Podstawowym kryterium jest rozmiar 42. lub większy, przy wzroście co najmniej 170 cm oraz w przedziale wiekowym: 18-28 lat. Udział w programie chciało wziąć przeszło tysiąc dziewczyn. Tylko 52 z nich dostało zaproszenie na castingi. Z tej grupy jury wyłoni 15 kandydatek, które mają szansę w programie pokazać swoje największe atuty i da im szansę na międzynarodową karierę.

Telewizja Polsat opublikowała właśnie drugi zwiastun programu, który częściowo odpowiada na te pytania. Czy jest równie kontrowersyjny, jak ten poprzedni, w którym padały niesmaczne określenia w stylu „locha”, „grubaska” i „świnia”?

Obejrzyjcie drugi trailer programu „Supermodelka Plus Size” i przekonajcie się sami ;-) My jesteśmy na tak!