W ostatnich latach branża modowa przechodzi spektakularny przełom i wiele marek otwiera się na duże rozmiary. Tylko w samych w Stanach Zjednoczonych, wartość rynku plus size wynosi około 20 miliardów dolarów. Dlatego także w Polsce producenci programu Supermodelka Plus Size poszukają tej jedynej, która zostanie pierwszą polskąSupermodelką XXL. Pomogą im w tym cztery wyjątkowe osobowości ze świata mody: projektantka Ewa Minge, fotograf Emil Biliński, najsłynniejsza polska modelka plus size Ewa Zakrzewska i model Rafał Maślak. Dobrym duchem i mentorką uczestniczek będzie zaś kolorowy ptak polskiej mody i najsłynniejsza blogerka w naszym kraju - Macademian Girl. Kiedy po raz pierwszy zobaczymy ich w Polsacie w nowych rolach?

ZOBACZ: SUPERMODELKA PLUS SIZE Mamy drugi zwiastun programu! Równie kontrowersyjny jak poprzedni? [WIDEO]

Jak podaje telewizja Polsat, program Supermodelka Plus Size będzie miał swoją polską premierę już 6 września. Kanał Zygmunta Solorza-Żaka pokaże go dokładnie o o godzinie 20:35. A kogo jurorzy show będą chcieli zobaczyć w programie?

Tytuł „Supermodelki Plus Size" otrzyma uczestniczka, która najlepiej spełni kryteria postawione przez jury oraz branżę mody. Aby finałowa piętnastka mogła w pełni pokazać swój potencjał, oddana zostanie w ręce ekspertów. Mają oni wydobyć z uczestniczek naturalne piękno, ale też, jeśli zajdzie taka potrzeba, wprowadzić w ich wygląd zmiany, które pomogą im zostać profesjonalną modelką plus size. W gronie stałych ekspertów programu znajdą się zatem: stylista włosów marki Kemon - Klaudiusz Iciek, wizażystka gwiazd Anna Orłowska, międzynarodowy ekspert brafittingu marek Panache Lingerie - Izabela Sakutova oraz kostiumograf filmowy i telewizyjny - Katarzyna Śródka.

W kolejnych odcinkach będą pojawiać się specjaliści w dziedzinach związanych z tematami odcinków, a wśród nich: Viola Piekut, Jarosław Szado, Patrycja Plewka, Rafał Maserak, Kris Adamski, Mateusz Banasiuk oraz Marek Horczyczak.

Czy tym specjalistom z grona uczestniczek uda się wyłuskać tę, która naprawdę zasługuje na miano Supermodelki Plus Size? Pierwszym krokiem do tego będzie premierowy odcinek show, a ten, przypomnijmy - już 6 września o godzinie 20:35. Będziecie oglądać?