Pierwszym sprawdzianem była dla dziewczyn sesja z jedną z najbardziej cenionych na świecie polskich fotografek – Zuzą Krajewską. W centrum Warszawy pozowały w samej bieliźnie, a na ciele miały napisy przywołujące bolesne wspomnienia. Wieloryb, świnia, locha, słoń, maciora - to tylko przykłady przezwisk, które w mniej lub bardziej odległej przeszłości słyszały pod swoim adresem. Tym razem miały je wypisane na swoich ciałach. Jak się z tym czuły? Sesji przyglądali się przypadkowi przechodnie, którzy bardzo pozytywnie wypowiadali się na temat ich urody, co niewątpliwie dodało im otuchy! Efekty tej sesji znajdziecie w naszej GALERII ;-)

Dużym przeżyciem dla wielu uczestniczek okazały się również metamorfozy. Dziewczyny musiały się oddać w ręce wizażystki Anny Orłowskiej oraz Klaudiusza Iciek „Claudiusa”, który zaproponował im zupełnie nowe fryzury. Nastawienie wśród uczestniczek było różne. Jedne z otwartością przyjmowały sugestie, inne nie chciały zmieniać swojego wyglądu. Efekt najczęściej budził jednak duży entuzjazm ;-)

ZOBACZ: EWA ZAKRZEWSKA wzięła romantyczny ślub na Mazurach! Jak wyglądała w tym dniu?

Kolejnym ważnym etapem była dla uczestniczek wizyta w atelier Violi Piekut, która już nieraz zdążyła zasłynąć sowimi pięknymi sukniami ślubnymi dla gwiazd i nie tylko. Uczestniczki show miały za zadanie jak najlepiej „sprzedać” na wybiegu przygotowane dla nich suknie ślubne. Pokaz okazał się jednak potrójnie trudnym wyzwaniem. Trzeba było pamiętać o długiej kreacji i choreografii, a dodatkowo nie pozwolić się rozproszyć… bliskim, którzy zasiedli na widowni! Choć wszystkie uczestniczki wyglądały pięknie (sprawdź w naszej GALERII!), w programie mogło pozostać tylko dwanaście z nich. Komu się to nie udało?

Podczas eliminacji pożegnaliśmy się z Pauliną, Agnieszką i Natalią. Dziewczyn jednak nie zraziło to do dalszej pracy nad sobą i pogoni za swoimi najskrytszymi marzeniami!

Kolejne wydanie Supermodelki Plus Size już za tydzień, w środę 27 września w Polsacie. Będziecie oglądać i zadawać sobie pytanie, kto program opuści tym razem? My już nie możemy doczekać się finału!