Kiedy Nathalie Colin, dyrektor kreatywna w firmie Swarovski, tworzyła naszyjniki Erika i Eliot do kolekcji wiosna/lato 2008, nawet nie przypuszczała, z jak wspaniałym przyjęciem spotkają się jej oryginalne projekty. Pomysł polegał na stworzeniu duetu będącego artystycznym ucieleśnieniem idei yin i yang i inspirowanego postaciami z filmów animowanych. Entuzjazm i wyobraźnia cechujące tych bohaterów szybko sprawiły, że produkty z ich wizerunkiem stały się legendarnymi pozycjami w kolekcji i są z niecierpliwością wyczekiwane każdego sezonu przez fanów na całym świecie.

W odpowiedzi na międzynarodowe szaleństwo na punkcie tej pary firma Swarovski przedstawia zabawną limitowaną kolekcję pod nazwą „Erika & Eliot Around the World”. Kolekcja, w skład której wchodzi 13 wyrazistych naszyjników, powstała, by oddać hołd 13 krajom. Niezwykłe postaci wykonane z wielkim kunsztem mają pełne wyrazu twarze i wyjątkowe osobowości, czemu zawdzięczają swój sukces. Erika i  Eliot dumnie prezentują barwy włoskiej, niemieckiej, amerykańskiej, szwajcarskiej, austriackiej i koreańskiej flagi oraz zdobią charakterystyczne symbole, takie jak francuski beret, holenderski tulipan, rosyjska matrioszka, angielska czapka gwardzisty (wykonana ze skóry niedźwiedziej), chiński strój ludowy, czy brazylijski strój karnawałowy. Każda z pozycji kolekcji „Erika & Eliot Around the World” będzie wyjątkowym nabytkiem.

Naszyjniki „Erika & Eliot Around the World”, wykonane z  żywicy epoksydowej przy użyciu ekskluzywnej techniki Pointiage® polegającej na ręcznym osadzaniu kryształów stanowią idealny dodatek do stroju prawdziwych fashionistek. Bohaterowie są także dostępni w postaci uroczych przywieszek, które nadadzą osobisty charakter biżuterii i dodatkom.

Dostępne: marzec 2012 roku.