Alvaro Soler gwiazdą Sylwestra 2018 z TVP 2 w Zakopanem. Przypomnijmy, że wokalista wielokrotnie występował już przed polską publicznością. Rok temu zaśpiewał nawet na Sylwestrowej Mocy Przebojów z Polsatem w Katowicach. Najbardziej znany jest z hitu "Sofia", do którego teledysk ma już grubo ponad 500 milionów wyświetleń w serwisie YouTube. Jego występ na Sylwestrze Marzeń z Dwójką 2018 ogłosił w środę wieczorem na Twitterze prezes Telewizji Polskiej, Jacek Kurski.

Al Bano i Romina Power, Ricchi Poveri czy Modern Talking to nie koniec. Jest kolejne wielkie zagraniczne nazwisko! Alvaro Soler, autor hitu 2018 La Cintura wystąpi na Sylwestrze Marzeń TVP2 w Zakopanem - napisał w tweecie na swoim profilu.

Kim jest Alvaro Soler?

Alvaro Soler przyszedł na świat 9 stycznia 1991 roku. Na początku 2019 roku skończy więc 28 lat. Wokalista urodził się w Barcelonie jako syn pół-Hiszpanki, pół-Belgijki. Z kolei jego ojciec jest urodzonym w Indonezji Niemcem. Gdy miał 10 lat, razem z rodzicami przeprowadził się do Japonii. Spędził tam kolejnych siedem lat swojego życia, podczas których rozpoczął naukę gry na fortepianie. W 2009 roku poszedł na studia. Studiował inżynierię wzornictwa przemysłowego na uczelni w swojej rodzinnej Barcelonie. W 2010 roku założył z bratem zespół o nazwie Escapist. Cztery lata później zdecydował się na karierę solową.

Alvaro Soler ma na swoim koncie dwa albumy studyjne: "Eterno agosto", który uzyskał w Polsce status potrójnej platynowej płyty, oraz "Mar de colores" z września 2018 roku. Jego największe przeboje to: "Sofia", "El Mismo Sol", "La Cintura" i singiel "Libre" nagrany w duecie z polską piosenkarką, Moniką Lewczuk.

Zdjęcia Alvaro Solera z ubiegłorocznego Sylwestra - i nie tylko - znajdziecie w GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: SYLWESTER 2018 Ile zarobią gwiazdy? Górniak, Szpak, Rodowicz, Sławomir