Nowy film Sylwestra Latkowskiego "Nic się nie stało" wzbudził niemałe kontrowersje. Od jego premiery media nie piszą o niczym innym. Dokument, który miał zdemaskować osoby publiczne zamieszane w aferę pedofilską w sopockiej Zatoce Sztuki zbiera jednak mieszane recenzje - niektórzy dziennikarze twierdzą, że został zrealizowany bez poparcia tez konkretnymi dowodami. Z kolei wymienione w produkcji gwiazdy zapowiedziały już kroki prawne przeciwko twórcy filmu. Widzowie po obejrzeniu materiału zastanawiają się nie tylko, kto rzeczywiście mógł mieć związek ze sprawą, ale także kim jest Sylwester Latkowski, który stworzył dokument.

Kim jest Sylwester Latkowski? Filmy, życiorys

Latkowski urodził się 13 lipca 1966 w Elblągu. Pierwszym zrealizowanym przez niego filmem był "To my, rugbyści" opowiadający o drużynie rugby Arki Gdynia. Już wtedy jego twórczość wywołała kontrowersje - dokument określono jako gloryfikujący przemoc. Sylwester Latkowski ma na swoim koncie film "Blokersi" o środowisku hip-hopowym, czy "Gwiazdor", opowiadający o życiu Michała Wiśniewskiego. Nakręcił również dokumenty "Śledczak" o sytuacji aresztów śledczych, a także "Pedofile" o siatce pedofilskiej z Dworca Centralnego w Warszawie. Jest autorem serii reportaży dla Telewizji Polsat. 

W latach 2013 - 2015 pełnił rolę redaktora naczelnego "Wprost". Tygodnik z nim na czele jako pierwszy opublikował w 2014 roku nagrania z tzw. "taśm kelnerów", czyli podsłuchów założonych politykom m.in. w restauracjach Amber Room, czy Sowa&Przyjaciele. W 2017 był przesłuchiwany w charakterze świadka w sprawie afery Amber Gold.

Dziś Sylwester Latkowski prowadzi serwis internetowy "Kulisy24".

Sylwester Latkowski: więzienie

Sylwester Latkowski był poszukiwany w związku ze sprawą podwójnego zabójstwa w Szczecinie. Przez pięć lat (1993-1998) ukrywał się w Federacji Rosyjskiej i na tej kanwie napisał swoją powieść "Wozacy". Pod koniec lat 90. został skazany za wymuszenia rozbójnicze na karę 2 lat i 3 mies. pozbawienia wolności. Więzienie opuścił po 19 miesiącach.