Sylwester Wilk to aktualnie jedna z najbardziej inspirujących postaci w polskim show-biznesie. Młody i wysportowany mężczyzna, którego telewidzowie mogli oglądać w programie "Ninja Warrior Polska" w sierpniu 2019 roku w drodze z pracy do domu miał wypadek motocyklowy. Przeżył, ale lekarze amputowali mu prawą nogę. Nie załamał się. Wprost przeciwnie. Kontynuuje treningi i planuje wystąpić na paraolimpiadzie. Zanim jednak do tego dojdzie, cała Polska będzie miała okazję podziwiać jego zmagania na parkiecie 11. edycji "Tańca z Gwiazdami" w Polsacie.

Sylwester Wilk - życie prywatne

Sylwester Wilk ma dopiero 24 lata, ale wiele już w życiu przeszedł. Wychowali go rodzice adopcyjni. Po tych biologicznych odziedziczył skłonności do nałogów. Będąc jeszcze nastolatkiem uzależnił się od alkoholu, narkotyków i leków. Nie pije już od pięciu lat.

- W wieku 19 lat podjąłem decyzję o tym, że chcę zmienić swoje życie. Odciąłem się od starego towarzystwa. Poszedłem na terapię. Dowiedziałem się, a w zasadzie zrozumiałem i przyznałem się przed samym sobą, że jestem chory. Stwierdzono u mnie uzależnienie krzyżowe. Alkohol, narkotyki, leki. Ponad 2 lata pracowałem na terapii grupowej i indywidualnej, aby nauczyć się żyć bez tych używek. Na terapii dowiedziałem się, że z tej choroby nie da się wyleczyć i że już zawsze będę osobą uzależnioną. Mogę jedynie nauczyć się żyć tak, abym to ja kontrolował ją a nie ona mnie - wyznał w szczerym poście na Instagramie.

Udało nam się ustalić, że serce Sylwestra jest już zajęte - od połowy września 2019 roku jest w związku z piękną blondynką. Aktualnie mieszka w Warszawie. Jeśli chcesz być na bieżąco z jego poczynaniami w życiu osobistym i zawodowym, to koniecznie zaobserwuj jego dwa profile na Intagramie - @sylwesterwilkofficial i @wilktrenuje.

Sylwester Wilk - kariera sportowa

Przed nieszczęśliwym wypadkiem Sylwester Wilk zawodowo zajmował się bieganiem. Obecnie sprawdza się w roli trenera i dietetyka. Nie porzuca jednak marzeń o powrocie do wyczynowego sportu. Do tego jednak potrzebne są ogromne pieniądze - sama sportowa proteza do biegania to koszt rzędu 40 tysięcy złotych. Do tego trzeba dodać cenę kompletu stóp do protez (ponad 100 tysięcy złotych) oraz m.in. koszty rehabilitacji i fizjoterapii. W celu uzbierania tej gigantycznej kwoty założona została druga już internetowa zbiórka - znaleźć ją można w serwisie zrzutka.pl.

Zobacz zdjęcia Sylwestra Wilka i jego partnerki z "Tańca z Gwiazdami", Hanny Żudziewicz, a także jego dziewczyny, już teraz w naszej GALERII.

SPRAWDŹ TEŻ: Qczaj wyznał, że był ofiarą pedofila. Opowiedział też o swojej orientacji seksualnej