Zbigniew Wodecki i Natalia Szroeder wystąpią razem podczas dzisiejszej Sylwestrowej Mocy Przebojów w Katowicach. Para wokalistów ponownie zaśpiewa w duecie przebój „Z tobą chcę oglądać świat”. Podczas sylwestrowego koncertu na Śląsku pojawi się pewnie również temat przewodni kultowej dobranocki lat 80-tych: „Pszczółki Mai”. Bo to właśnie lata 80-te będą głównym tematem tegorocznego Sylwestra z Polsatem.

POLECAMY: SYLWESTER 2016 Z TVP 2 Kto wystąpi podczas koncertu?

Mimo wieloletniej sławy przeboju „Pszczółka Maja”, wokalista dopiero niedawno zdecydował się zdradzić, dlaczego w ogóle zdecydował się nagrać kultową piosenkę. Jak się okazuje, zgodził się na to przed laty …przez pomyłkę! Historię swoich początków z przebojem zdradził Annie Luboń w wywiadzie w najnowszym wydaniu „Gali”. Co powiedział?

„Oryginał śpiewał Karel Gott. Nie chciałem jej śpiewać, bałem się, że jak to będzie często leciało, stanie się trudne do wytrzymania. W końcu pomyślałem „Cztery odcinki, da się znieść”. Zaśpiewałem. W studiu minąłem się z Janem Kobuszewskim, który podkładał głos pod jakiegoś robaka. „Jakie cztery odcinki?”, zdziwił się. „116!”

CZYTAJ TEŻ: SYLWESTER TVN 2016/2017 Wiemy, kto na nim wystąpi! Szykuje się moc atrakcji!

116 - to właśnie tyle odcinków „Pszczółki Mai” oryginalnie wyemitowała Telewizja Polska. Popularny serial animowany był potem jeszcze wielokrotnie wznawiany a polska wersja przeboju o niesfornym owadzie stała się nie tylko hitem imprez dziecięcych, ale też przepustką dla Wodeckiego do jeszcze większej kariery niż przed jej nagraniem.

A jak wokalista czuje się z duecie z Natalią Szroeder, z którą ponownie wystąpi razem na scenie już dziś w Katowicach? Dowiecie się tego z najnowszego wydania dwutygodnika "Gala". Ten wciąż w sprzedaży w całym kraju.

ZOBACZ: BRYTYJSKA RODZINA KRÓLEWSKA w „ohydnych” świątecznych sweterkach

10. jubileuszowa Sylwestrowa Moc Przebojów wprost z Katowic będzie transmitowana dziś od 20.00 w telewizji Polsat. Spędzicie tegorocznego sylwestra właśnie z Polsatem, Zbigniewem Wodeckim i Natalią Szroeder?