16-letnia Sylwia Grzeszczak w "Idolu"? Swoją przygodę z muzyką zaczęła w wieku pięciu lat, biorąc udział w programie "Od przedszkola do Opola". Jednak to dopiero muzyczne show Polsatu otworzyło jej drzwi kariery! Jak jej się to udało?

Talent Sylwii oceniło jury w składzie: Kuba Wojewódzki, Elżbieta Zapendowska, Robert Leszczyński i Jacek Cygan. Grzeszczak, niezrażona złośliwymi komentarzami Kuby Wojewódzkiego, zapowiedziała, że wykona utwór "I Will Always Love You" z repertuaru Whitney Houston

"Jak będziemy wychodzić w trakcie utworu to znaczy, że nam się nie podobało, dobra?" - straszył Kuba Wojewódzki. 

"Wystarczą nam trzy takty" - dodał Jacek Cygan.

Mówi się, że ta piosenka to wyrok śmierci niemal dla każdego wokalisty, ale Sylwia nie straciła pewności siebie i niemal perfekcyjnie wykonała utwór zagranicznej diwy.

 Mam dylemat, bo masz kawał głosu i śpiewasz w miarę przyzwoicie, bardziej w miarę, niż przyzwoicie- skwitowała Ela Zapendowska.

Jurorzy postanowili dać Grzeszczak jeszcze jedną szansę. Po zaśpiewaniu "Małgośki" Maryli Rodowicz, przeszła do dalszego etapu show.

I choć nie udało się jej zdobyć pierwszego miejsca, dziś Sylwia Grzeszczak jest uznaną artystką. Ma na koncie trzy płyty i ponad 20 statuetek w różnych muzycznych plebiscytach.

Zobaczcie, jak Sylwia Grzeszczak śpiewała 10 lat temu:

 

» PRZECZYTAJ TAKŻE: Sylwia Grzeszczak - Jest w ciąży! Potwierdziła plotki!