Jej przygoda z muzyką zaczęła się, gdy była jeszcze dzieckiem. W wieku 5 lat wzięła bowiem udział w nagraniu programu "Od Przedszkola Do Opola", w którym wykonała "Byle było tak" w repertuaru Krzysztofa Krawczyka. Komentując ten występ po latach wokalistka podkreśliła, że dwa dni przed programem wypadły jej zęby...

Później - już jako nastolatka - zajęła 1. miejsce w finale konkursu "Drzwi do kariery", zaś rok później wzięła udział w castingu do czwartej edycji programu "Idol", śpiewając "I will always love you" z repertuaru Whitney Houston oraz "Małgośkę" z repertuaru Maryli Rodowicz. Wszyscy jurorzy byli na tak i tym samym Sylwia przeszła do dalszego etapu programu.

Następnie przyszedł czas na edukację: Sylwia uczęszczała do szkół w Poznaniu: Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. H. Wieniawskiego oraz do Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. M. Karłowicza. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. Fryderyka Chopina w Poznaniu, w klasie fortepianu. Mało kto pamięta, że 18-letnia zaledwie Sylwia pomagała Agnieszce Włodarczyk w pracach nad jej pierwszym solowym albumem - "Nie dla oka..." w 2007 r. W tym samym czasie rozpoczęła również współpracę z Liberem. 

Jej pierwszy krążek nosił tytuł "Ona i On" i ukazał się na rynku w listopadzie 2008 r. Takie utwory, jak "Nowe szanse" i "Co z nami będzie" często gościły w rozgłośniach radiowych i zdobyły szereg nominacji do nagród, w tym Eska Music Awards i Superjedynek.

Sukces debiutanckiego krążka zwiastował wielką karierę. Tak też się stało: w 2011 r. światło dzienne ujrzał singiel "Małe rzeczy", który jest uważany przez krytyków i publiczność za największy przebój wokalistki. Na dzień dzisiejszy teledysk do piosenki został odtworzony na oficjalnym koncie artystki w serwisie youtube ponad 16 milionów razy!

W sierpniu 2011 r. rozgłośnie radiowe podbiła jeszcze jedna piosenka wokalistki - "Sen o przyszłości", która stała się kolejną zapowiedzą albumu o tym samym tytule. Z miejsca wdarła się na szczyty list przebojów, co było zapowiedzią sukcesu drugiego krążka Sylwii. Album, który ukazał się w październiku 2011 r., pokrył się niedługo po premierze dwukrotną platyną. Ale Sylwia nie spoczywała na laurach i mimo kolejnych przebojów na koncie (w tym singla "Karuzela"), szybko zabrała się do pracy nad kolejnym wydawnictwem.

"Komponując siebie" zapowiadał singiel "Flirt" z marca 2013 r. Album ukazał się w czerwcu tego roku, przez 16 tygodni z rzędu okupując czołową dziesiątkę najlepiej sprzedających się albumów OLIS. Co ciekawe, choć publiczność doskonale zna takie przeboje z płyty, jak "Pożyczony" czy "Nowy ty, nowa ja", to dopiero trzeci singiel z niego pochodzący - "Księżniczka" - pobił rekord odtworzeń na oficjalnym kanale artystki w serwisie youtube - do tej pory obejrzały go ponad 23 miliony osób. 

Na uwagę zasługuje również utwór "Kiedy tylko spojrzę" - także z tego krążka. 5 grudnia ogłoszono wyniki konkursu OGAE Song Contest (OGAE to Stwoarzyszenie Miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji, które organizuje w obrębie organizacji różne plebiscyty, w tym na najlepszą piosenkę, wystawianą przez swoje krajowe oddziały), podczas którego Polskę reprezentował właśnie nagrany wraz z chórem Sound’n’Grace utwór. Piosenka znalazła uznanie wśród Europejczyków i ostatecznie uplasowała się na 3 miejscu. To drugi najwyższy wyniki w OSC, a najwyższy wynik, od kiedy OGAE Polska uczestniczy w tej zabawie.

Życie osobiste wokalistki zawsze owiane było tajemnicą, gdyż konsekwentnie unikała błysku fleszy i nie pławi się w blichtrze sławy. 28 lipca 2014 r. potwierdziła, że wzięła ślub ze swoim długoletnim partnerem, Liberem. Z kolei 5 grudnia 2015 r. na świat przyszło ich pierwsze dziecko - córeczka Bogna. 

Warto pamiętać, że wokalistka sama komponuje i pisze teksty piosenek, które nagrywa i wykonuje na scenie. Nieodłącznym atrybutem artystki jest fortepian - dzięki niemu zyskała miano polskiej Alicii Keys.

6 kwietnia 2016 obie solowe płyty wokalistki Sen o przyszłości i Komponując siebie uzyskały status potrójnie platynowej płyty. Sylwia Grzeszczak ma na koncie niezliczone nagrody, w tym Eska Music Awards, Superjedynki, Fryderyka i Telekamerę.

A Wy, który z przebojów Sylwii Grzeszczak lubicie najbardziej?

>> PRZECZYTAJ TAKŻE: SYLWIA GRZESZCZAK I LIBER po raz pierwszy opowiedzieli o córeczce!