Syn Krzysztofa Krawczyka odziedziczył po sławnym ojcu nazwisko i talent muzyczny. Jego sytuacja życiowa jest jednak bardzo trudna. Po wypadku samochodowym, do którego doszło gdy miał 14 lat, cierpi na nieuleczalną padaczkę pourazową. Niepełnosprawność uniemożliwia mu podjęcie jakiejkolwiek pracy, przez co zmuszony jest utrzymywać się z renty o wysokości 1000 złotych. Krzysztof Igor Krawczyk niestety nie mógł liczyć pomoc ze strony swojego ojca, popularnego piosenkarza. Wykonawca przeboju "Parostatek" nie utrzymywał bowiem stałego kontaktu ze swoim jedynym dzieckiem.

Syn Krzysztofa Krawczyka walczy o zachowek

Po śmierci Krzysztofa Krawczyka wyszło na jaw, że jego syn żyje w fatalnych warunkach. Mężczyzna przez lata mieszkał u dziadków, ale po ich śmierci do mieszkania wprowadzili się członkowie dalszej rodziny, którzy mają poważny problem z alkoholem. Krawczyk Junior przez większość czasu tuła się więc po łódzkich ulicach i parkach, ponieważ przez większość czasu nie czuje się w domu bezpiecznie.

ZOBACZ: Syn Krzysztofa Krawczyka żyje jak bezdomny: "W ciągu dnia albo chodzę po mieście, albo idę do jakiejś znajomej osoby"

Wielu osobom wydawało się, że los Krzysztofa Igora Krawczyka odmieni się dzięki spadkowi po sławnym ojcu. Okazało się jednak, że artysta nie uwzględnił syna w drugiej wersji testamentu, którego treść zmieniono kilka miesięcy przed jego śmiercią. Cały majątek i prawa do tantiem przypaść mają wdowie po zmarłym, Ewie Krawczyk.

Syn Krzysztofa Krawczyka i wdowa po zmarłym kilka dni temu spotkali się w sądzie. Podczas posiedzenia Ewa Krawczyk zeznała, że w jej opinii obie wersji dokumentu przekazywały jej cały spadek.

Rozprawa została odroczona ze względu na konieczność porównania obydwu wersji testamentu i ustalenia, czy nie ma w nich znaczących sprzeczności.

Prawniczka reprezentująca Krzysztofa Igora Krawczyka przyznała, że w przypadku, gdy sąd przyzna cały majątek wdowie po piosenkarzu, synowi zmarłego gwiazdora będzie należał się zachowek. Dowiadujemy się od niej, ile należy się 48-latkowi.

Jemu, jako osobie trwale niezdolnej do pracy, będzie przysługiwał zachowek w wysokości jednej trzeciej wartości spadku po ojcu - powiedziała Monika Kucwaj-Zarzycka w rozmowie z "Twoim Imperium".

SPRAWDŹ TEŻ: Żona Krzysztofa Krawczyka utrudniała jego kontakty z synem? Wdowa po muzyku stanowczo reaguje na słowa pasierba