Meghan Markle i książę Harry po raz pierwszy zostali rodzicami trzy dni temu. Na świat przyszedł ich syn, którego nazwali Archie Harrison Mountbatten-Windsor. Fani brytyjskiej rodziny królewskiej mieli okazję zobaczyć Baby Sussex podczas oficjalnego wystąpienia pary w środę, a nie od razu po porodzie, jak nakazuje protokół. Jak się okazuje, to nie jedyna kwestia związana z królewskimi regułami, której Meghan i Harry postanowili nie przestrzegać. Chociaż ich dziecku przysługuje tytuł hrabiego, rodzice nowo narodzonego prawnuczka królowej Elżbiety, zdecydowali nie nadawać mu żadnego tytułu. „[Archie] Nie będzie nazywany hrabią Dumbartonem, a po prostu Paniczem Archie'm” - mówi w rozmowie z E! News królewski historyk, Marlene Koenig. „Zupełnie nie jestem tym zaskoczona. Harry i Meghan chcą dla swoich dzieci normalnego życia".

Dlaczego Archie nie jest księciem?

Synowi Meghan Markle i księcia Harry'ego nie przysługuje tytuł księcia. Zgodnie z dekretem z 1917 r., tylko najstarszy syn księcia Williama - książę George, ma prawo do książęcego tytułu. Pozostałe dzieci Kate i Williama (księżniczka Charlotte i książę Louis) posiadają je tylko dzięki królowej Elżbiecie, która wydała polecenie, aby wszyscy potomkowie pary otrzymywali takie tytuły po urodzeniu. Podobne rozporządzenie królowa może wydać odnośnie dzieci Meghan i Harry'ego, ale para prawdopodobnie nie będzie chciała skorzystać z takiego przywileju.

Syn Meghan i Harry'ego jest siódmy w kolejce do tronu, zajmując miejsce za: księciem Karolem, księciem Williamem, księciem Georgem, księżniczką Charlotte, księciem Louisem i księciem Harrym.

Zobacz, jak wygląda Archie Harrison w naszej galerii --->