Nie żyje syn sędzi federalnej Esther Salas. 20-letni chłopak został zastrzelony "kulą w serce" w ich domu w New Jersey przez zabójcę, który podawał się za kuriera firmy FedEx. W zdarzeniu ucierpiał również mąż kobiety, który stał za synem - mężczyzna obecnie walczy o życie w szpitalu. Władze nie wskazały motywu strzelaniny, ale Esther Salas w przeszłości wielokrotnie otrzymywała pogróżki.

Syn sędzi Esther Salas zastrzelony. Jej mąż walczy o życie

Esther Salas jest pierwszą kobieta latynoskiego pochodzenia, która pełniła funkcję sędziego okręgowego w USA. Prezydent Barack Obama nominował ją na to stanowisko w 2010 roku, a Senat potwierdził w 2011. Przewodniczyła wielu głośnym sprawom, w tym procesowi karnemu Joe i Teresy Giudice z "The Real Housewives of New Jersey". Salas skazała ich na karę więzienia m.in. za unikanie płacenia podatków.

Sędzia Esther Salas obecnie nadzoruje też pozew wniesiony przez inwestorów Deutsche Bank, którzy pozywają bank i prezesa Christiana Sewinga, twierdząc, że złożył fałszywe roszczenia dotyczące jego polityki przeciw praniu pieniędzy. Twierdzą również, że bank nie monitorował klientów wysokiego ryzyka, w tym skazanego przestępcy seksualnego Jeffreya Epsteina, który był ich klientem oraz że z jego powodu akcjonariusze stracili pieniądze. 

Chociaż sprawa Jeffreya Epsteina jest bardzo złożona i zamieszane są w nią wpływowe osoby, amerykańskie media podają, że zabójstwo syna sędzi może nie mieć z nią związku.

ZOBACZ TEŻ: GHISLAINE MAXWELL, przyjaciółka Jeffreya Epsteina aresztowana przez FBI. To ona miała stręczyć ofiary pedofila