Cykl przestawień "Szekspir w Parku" powraca! W magicznej scenerii Ogrodów Pałacu w Wilanowie w dniach 7 - 25 lipca 2021 odbędzie w sumie 15 spektakli. W sztuce "Romeo i Julia" wyreżyserowanej Johna Weisgerbera przez wystąpią wybitni aktorzy m.in. Tamara Arciuch, Piotr Gawron Jedlikowski, czy Paweł Góral.

"Szekspir w Parku" lato 2021: kiedy i gdzie odbędą się spektakle? 

To już kolejne niezwykłe spotkanie z Romeo i Julią w pięknym otoczeniu Parku Wilanowskiego w ramach projektu "Szekspir w Parku". Inicjatywa powstała pięć lat temu i ma celu stworzenie teatru dostępnego dla wszystkich - niezależnie od wieku, statusu społecznego czy finansowego. Dlatego właśnie wstęp na spektakle, po uprzedniej rezerwacji, jest darmowy.

Stworzyłem "Szekspira w parku" w Warszawie, bo to magiczne przeżycie. Zrobiłem to również z miłości do jego słów i dzieł. To coś, co chcę, aby wszyscy widzieli i byli tego częścią."Romeo i Julia" to była pierwsza sztuka, którą przeczytałem w szkole i pierwsza sztuka Szekspira, którą zagrałem jako młody aktor - mówi nam reżyser spektaklu, John Weisgerber.

To spektakl dla każdego! Po naszym ostatnim przedstawieniu "Jak Wam Się Podoba" w 2016 roku pewien pan powiedział jednemu z naszych aktorów, że ma 70 lat i czekał na to całe życie. To właśnie najbardziej kocham w opowiadaniu historii... wszyscy potrzebujemy i kochamy tę wspaniałą historię! Zwłaszcza na zewnątrz latem pod gwiazdami - dodaje John Weisgerber.

Spektakl z przerwą trwa około 2 godzin i 15 minut. Aktorzy występują na zbudowanej specjalnie na tę okazję scenie. Realizatorzy zadbali także profesjonalne oświetlenie i dźwięk. W szekspirowskim dramacie wystąpią gwiazdy i absolwenci szkół teatralnych. Inicjatywę wspierają wybitni polscy artyści.

Jak wam się podoba – ucieszna komedia przebieranek i omyłek z nieodzownym wątkiem miłosnym – […] bez scenografii, z kilkoma symbolicznymi rekwizytami, w jednakowych biało-czarnych strojach, przy zmieniającym się Bożym porządkiem świetle (od oślepiająco zachodzącego słońca po romantycznie księżycową noc), wyczarowują aktorzy teatr tak organiczny (czyli nienaturalnie naturalny – na ile tylko fenomen teatru pozwala), że chwilami miałem wrażenie, jakbym przeniósł się do Globe Theatre z czasów, kiedy nikt jeszcze nie dygotał w kornym ukłonie na dźwięk historycznego nazwiska Szekspir, wszyscy za to kojarzyli je z hecnym autorem, co tak sprawnie wymyśla historyjki, że można i pośmiać się, i zapłakać - Andrzej Saramonowicz.

To było kilka lat temu. Pewien jegomość opowiedział mi o Szekspirze. Nie wiedziałem, że jego marzenie stanie się moim. [...] Zaczęliśmy mówić Szekspira. Mówić. Bo jegomość rzeczony nauczył nas mówić Szekspirem do ludzi. Dalej - przez ludzi do siebie samych. To było kilka dni, tak niewiele spotkań naszych w kompanii tworzącej "Jak wam się podoba", kilka wieczorów pełnych kontaktu z Williamem i z jego widzami, z postaciami i mądrością słów. To było jedno takie zjawisko. Taki Szekspir. Żywy i, mimo że bez skrótów, trzymający w skupieniu i rozbawieniu wszystkich widzów przez dwie i pół godziny. Widok słuchających i patrzących, myślących z nami widzów, zgromadzonych wokół sceny na leżakach, kocach, szepczących sobie do uszu komentarze, zagapiających się na scenę w drodze po napój, czy wracając z toalety… Bezcenne. Tęsknię za "Szekspirem w Parku" - przyznaje zaangażowany w projekt aktor Bartek Kasprzykowski.

Rezerwacja darmowych wejściówek pod adresem: szekspirwilanow@gmail.com

Poniżej pełna obsada spektaklu oraz daty i godziny przestawień.

Zachęcamy do wzięcia udziału!