Uczestnicy biegu InterContinental Tower Run mieli do pokonania około 1000 schodów. Trasa wiodła z poziomu -5 na 44 piętro hotelu, gdzie znajduje się RiverView Wellness Centre. 189 biegaczy walczyło o pierwsze miejsce. Najmłodszy zawodnik miał 12 lat a najstarszy 67. Wśród mężczyzn zwyciężył Piotr Łobodziński z czasem 4:42. To jego czwarte zwycięstwo w Tower Run. Drugi był Mateusz Marunowski z wynikiem 5:17, a trzeci Daniel Koszykowski -  5:32. Wśród pań najlepsza była Iwona Wicha z wynikiem 6:28. Druga była Agnieszka Kolano z czasem 6:50. Na podium stanęła też Ilona Gradus 7:03.

InterContinental Tower Run 2019

InterContinental Tower Run to nie tylko zmagania sportowe, ale też wsparcie charytatywne. W tym roku pieniądze z wpisowego oraz od partnerów zostały przeznaczone na elektryczny wózek inwalidzki dla 5-letniego Emila, W 13. miesiącu życia u Emila zdiagnozowano rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Chorobę, wskutek której mięśnie słabną i stopniowo zanikają. Od tego czasu Emil i jego rodzice każdego dnia ciężko pracują nad tym, aby mógł on się rozwijać i być jak najbardziej sprawny ruchowo. Emil jest bardzo pogodny, lubi ludzi i bardzo szybko nawiązującą nowe znajomości. Marzy o wózku elektrycznym, aby dogonić inne dzieci i być sprawny tak jak one podczas zabawy. 

„Kiedy organizowaliśmy pierwszą edycję Tower Run w 2014 roku, było 43 uczestników. W tym roku zarejestrowało się 189 osób.  Nasza inicjatywa cieszy się coraz większą popularnością. Wykorzystujemy w dobrym celu wyjątkowe możliwości InterContinental Warszawa, jednego z najwyższych budynków w Warszawie.  IC Tower Run to impreza, która łączy zmagania sportowe i wsparcie dla osób w potrzebie” - mówi Marten Schoenrock, Dyrektor Generalny Hotelu InterContinental Warszawa.