W czasie, kiedy pójście na koncert czy wystawę jest właściwie niemożliwe, z pomocą przychodzą nowe technologie. To dzięki nim artyści mogą streamować swoje występy online, a fani cieszyć się kontaktem z kulturą. O co chodzi w akcji "Sztuka w czasach zarazy" stworzonej przez polskiego muzyka?

Koncerty online - gdzie oglądać?

Grzech Piotrowski stoi za projektem World Orchestra, w którym muzycy z całego świata jednoczą siły i wspólnie formują niecodzienny i nietuzinkowy projekt artystyczny.

Tworzymy coś w rodzaju programu artystycznego online - tłumaczy inicjator projektu.

Postanowiliśmy wyjść naprzeciw artystom, którzy jak wiele grup zawodowych stanęli przed obliczem totalnego braku pracy, planów i przychodów. Uruchamiamy pod tytułem "Sztuka w czasach zarazy" cykl online: koncerty, standupy, bajki dla dzieci.

Streaming można oglądać codziennie poprzez facebookowy profil klubu Six Seasons oraz @sztukawczasachzarazy

Biorąc pod uwagę złożoność sytuacji streamingi będą mniej lub bardziej profesjonalne, część artystów nie wychodzi z domu, będą grali ze swoich mieszkań używając sprzętu domowego, część będzie odwiedzało Six Seasons i przy pustej sali grało w eter.

 W ramach koncertów wystąpią m.in. muzycy z Nowego Jorku, Oslo, Berlina czy Moskwy.

Postanowiliśmy nie siedzieć z założonymi rękami. Działamy zatem w obszarach, na których się znamy. "Sztuka w czasach zarazy" to inicjatywa Pauliny (mojej żony) i moja, klubu Six Seasons, World Orchestry i związanych z nią artystów dla Was, naszej publiczności. "Bajki-czytanki dla dzieci", codzienne koncerty z klubu Six Seasons lub innych miejsc na globie. Jesteśmy w trakcie rozmów ze wszystkimi solistami World Orchestry, którzy chętnie połączą się z nami online jeśli tylko będzie to możliwe - przekonuje Grzech Piotrowski, muzyk, któremu na sercu leży przede wszystkim sytuacja artystów.