Piękny uśmiech dodaje urody i pewności siebie. Dzięki niemu wydajemy się bardziej przyjaźni i otwarci. Często bywa także przydatnym atrybutem, np. podczas rozmowy o pracę, czy randki z nowo poznaną osobą. Jeśli zaś nasze zęby nie są perfekcyjne i mimo usilnych prób nie prezentują się tak, jak na okładce magazynu, pewność siebie spada, a spory kompleks wpływa na jakość naszego życia. Na szczęście, metody działania stosowane we współczesnej stomatologii, czynią cuda. Przekonajcie się, że mogą pomóc i wam.

Co wpływa na wygląd i stan naszych zębów?

Geny. To one decydują o mineralizacji tkanek, ich składzie chemicznym, grubości i odcieniu szkliwa. Drugim ważnym czynnikiem jest wiek. Z upływem lat szkliwo ściera się, a im cieńsza jest jego warstwa, tym bardziej prześwitują ciemniejsze tkanki. Do tego, warto dodać dietę obfitującą w naturalne barwniki. Kawa, herbata, czy czerwone wino spożywane często, odbarwiają szkliwo. Nie sprzyjają również złe nawyki takie, jak palenie papierosów, czy niedokładne mycie zębów. Wszystko to sprawia, że w zębach pojawiają się ubytki, a z czasem kruszą się i wypadają.

Co zatem zrobić, gdy wydaje nam się, że na ratowanie naszego uśmiechu jest za późno? Należy niezwłocznie udać się do specjalisty, który udzieli nam fachowej pomocy. Pełen pakiet zabiegów, wykorzystujących najnowocześniejsze metody leczenia, oferuje Klinika Implantik.

Implantologia, czyli uzupełnianie braków w uzębieniu. Jak wygląda zabieg?

Implantologia to obecnie najskuteczniejsza metoda uzupełniania braków w uzębieniu. Jest bezpieczna i gwarantuje fanatyczne efekty. Polega na wszczepieniu tytanowego korzenia, a następnie  osadzenia na nim korony, mostu lub protez. Dzięki implantom uzyskujemy wypełnienie protetyczne o najwyższej jakości i wytrzymałości. W Klinice Implantik dzięki wysokospecjalistycznemu sprzętowi, którym jest tomograf 3D, można z najwyższą precyzją zaplanować zabieg, a po zakończonej procedurze każdy pacjent otrzymuje certyfikat jakości. Co ważne, w Klinice możliwa jest implantacja natychmiastowa – podczas jednej wizyty następuje wszczepienie implantu i oddanie gotowego uzupełnienia protetycznego.

Proteza w jeden dzień – czy to możliwe?

Wbrew pozorom uzębienie można uzupełnić szybko i bezboleśnie. Warunkiem koniecznym jest jednak odpowiedni dobór stomatologa-specjalisty i metody. W Klinice Implantik istnieje możliwość wykonania wszystkich prac protetycznych dostępnych na rynku. Co więcej, do szerokiego wachlarza rozwiązań, na bieżąco wprowadzane są wszystkie sprawdzone i cenione w świecie rozwiązania.

Ortodoncja, czyli prostowanie zębów. Jaką metodę wybrać?

Decydując się na leczenie ortodontyczne, absolutnie nie należy kierować się wiedzą zaczerpniętą z internetu. Podstawą odpowiedniej diagnozy i możliwości osiągnięcia satysfakcjonujących efektów, jest konsultacja z lekarzem-ortodontą. W Klinice Implantik certyfikowanej klinice Invisalign oraz Clear Corect dostępne są najefektywniejsze metody korekty zgryzu, a ich działanie oparte jest o wykorzystanie sztucznej inteligencji. Jest to bezpieczne, cenione przez pacjentów rozwiązanie, polecane każdemu, niezależnie od wieku, czy wagi problemu z uzębieniem.

Kompleksowe leczenie ortodontyczno-stomatologiczne - efekty  

Pobyt w klinice, która zadba o nasz piękny uśmiech, wcale nie musi być trudnym przeżyciem. Aktualnie Klinika Implantik tworzy własną bazę noclegową. Do dyspozycji pacjentów są komfortowe pokoje, a nad ich samopoczuciem czuwa wyspecjalizowany personel. Dodatkowo okres leczenia można umilić sobie zwiedzaniem okolicy, udać się na spływ kajakowy, czy wycieczkę rowerową. Jakich efektów można oczekiwać po takim, leczniczym wyjeździe? Z pewnością chętniej i częściej będziesz się uśmiechać, a twoja pewność siebie poszybuje do góry!

Klinika Implantik
ul. Gospodarcza 15, 
22-300 Krasnystaw, 
tel. 82 542 17 54