Nie kazali nam długo czekać. Pobrali się w czerwcu 2010 roku, a już w marcu 2012 przyjdzie na świat ich potomek, przyszły władca (lub przyszła władczyni) Szwecji. 34-letnia księżniczka i jej 37-letni małżonek zostaną rodzicami po raz pierwszy. Córka króla Karola XVI Gustawa i królowej Sylwii jest w ciąży zaledwie od kilku miesięcy i nie można jeszcze stwierdzić, czy będzie to dziedzic, czy dziedziczka.

"Cała rodzina królewska jest bardzo szczęśliwa. Księżniczka czuje się bardzo dobrze” – czytamy w komunikacie Anniki Sönnerberg, rzeczniczki dworu.

Daniel Westling, szczęśliwy tata wraz z księżniczką Wiktorią spotykali się od 2002 roku, by ostatecznie, po siedmiu latach wyrzec sakramentalne „Ja”.  Wiktoria, która cieszy się wielką sympatią Szwedów poślubiła człowieka z ludu, nauczyciela wychowania fizycznego, syna urzędnika. Poszła tym samym w ślady ojca, który również nie wybrał żadnej z koronowanych głów. Młodzi cieszą się silną pozycją w wyższych sferach. Ostatnio uczestniczyli w ślubie stulecia Księżnej Cambridge i księcia Williama, a także w ślubie wielkiego przyjaciela Wiktorii Księcia Monako Alberta II z Charlène Wittstock.

Księżniczka Wiktoria, przyszła mama, ma w swoim planie zajęć wiele obowiązków związanych z działalnością charytatywną i pracą na dworze królewskim. Odkąd zniesiono w Szwecji prawo salickie, dziedziczy tron  i już przygotowuje się do swojej sukcesji.