Chociaż czynniki wzrostu naskórka, które znajdują się w produktach do pielęgnacji skóry, pochodzą z laboratorium, są także elementem naturalnie występującym w naszym organizmie, między innymi w ślinie, moczu i w wielu tkankach. Zapewniają fizjologiczne odnawianie komórek, a także ich ochronę i regenerację po uszkodzeniu. Co to oznacza dla nas? Otóż, dzięki nim możemy dłużej wyglądać młodo bo odgrywają one ważną rolę w utrzymaniu zdrowej, prawidłowo funkcjonującej skóry.

Turbo-naprawa

Stymulują procesy przebudowy tkanek, przyspieszają syntezę kolagenu. Skóra wygląda doskonale ponieważ nowy kolagen charakteryzuje się również prawidłową konfiguracją anatomiczną. Czynniki wzrostu odwracają również szkodliwe działanie promieni UV, promując wzrost nowych komórek, które zastępują te uszkodzone przez promieniowanie ultrafioletowe. Przy okazji - wzmacniają też naturalną barierę ochronną skóry. To nie wszystko: nie tylko skóra, ale i włosy poprawiają dzięki nim swoją kondycję. Stosowanie czynników wzrostu hamuje wypadanie włosów a nawet poprawia przeżywalność przeszczepów. Ten ogromny potencjał postanowiła wykorzystać miedzy innymi medycyna regeneracyjna i estetyczna.

Piękno na dłużej

W niezależnych badaniach klinicznych udowodniono, że czynniki wzrostu poprawiają koloryt, teksturę, elastyczność i jędrność skóry. Wykazano również, że zmniejszają przebarwienia, plamy starcze oraz drobne linie i zmarszczki. Są również bardzo skuteczne dla osób o skórze tłustej i skłonnej do trądziku. „Jestem zdania, że dzięki czynnikom wzrostu można znacząco i całkowicie bezpiecznie zatrzymać lub nawet odwrócić procesy starzenia się skóry. Dlatego bardzo chętnie stosuję procedury i zabiegi z wykorzystaniem tych substancji deklaruje dr n.med. Agnieszka Nalewczyńska z kliniki Estebelle

Nowością jest seria kosmetyków oparta na czynnikach wzrostu AQ Skin Solution, zawierająca zarówno produkty o dużych stężeniach wykorzystywane w gabinetach jak i pełna pielęgnację domową. Udowodniono klinicznie, że zastosowanie opatentowanej przez AQ technologii Growth Factor cofa proces starzenia się komórek i przyspiesza naturalny proces naprawy organizmu. Jest to działanie  naturalne i bezpieczne co potwierdza nasz ekspert.

„Jako medyk i kobieta  poszukuję technologicznych nowości opartych na bezpieczeństwie i konkretnym działaniu. Kosmetyki AQ Skin Solutions nie są wirtualną innowacją, ale holistycznym stymulatorem realnej możliwości zatrzymania procesów starzenia się, już na poziomie komórkowym. To przyszłość kosmetyki i medycyny. AQ stosuje w życiu zawodowym i prywatnym, bo to kosmetyki, które nie zawodzą” podkreśla lek. med. Katarzyna Grudzień z kliniki LiftMed w Rybniku .

Ponieważ czynniki wzrostu działają najlepiej kiedy trafiają bezpośrednio do „zranionej” skóry, są szczególnie skuteczne po zabiegach gabinetowych – laseroterapii, peelingach lub mikronakłuwaniu

 „Zabieg mikronakłuwania frakcyjnego w połączeniu z AQ Skin Solutions Recovery Serum zaskarbił sobie w Centrum Medycyny Estetycznej Dr Luch wielu zadowolonych i wiernych mu Pacjentów. Obserwuję krótszą rekonwalescencję niż po klasycznym mikronakłuwaniu, efekty budują się bardziej stabilnie i są naprawdę świetne - mówi lek. med. Katarzyna Luch z Centrum Medycyny Estetycznej Dr Luch.

Fachowcy w Twojej łazience

Pielęgnacja domowa to niezwykle istotny etap dbania o zdrowie i młodość skóry. To małe kroki, które jednak sprawiają, że możemy wyglądać młodziej i czuć się atrakcyjniej - codziennie. Czynniki wzrostu są idealne po zabiegach laserowych, mikronakłuwania i peelingach ale to także najbardziej rozwinięte technologicznie produkty do codziennej pielęgnacji.


AQ Active Serum  
Najbardziej zanany, kultowy już wręcz produkt marki. Rozjaśnia i napina skórę, nadając jej młodzieńczy wygląd. Active Serum to czysta, nietłusta formuła serum, która po 3 miesiącach użytkowania daje efekt wygładzenia podobny jak po użyciu toksyny botulinowej - jednak całkowicie naturalnie i bezpiecznie. Więcej produktów na stronie aqskinsolutions.pl