Szymon Hołownia będzie kandydował na prezydenta - taka, jeszcze nieoficjalna, wiadomość obiegła media w Polsce. Jako pierwszy informację o starcie popularnego dziennikarza i prezentera w wyborach prezydenckich 2020 w Polsce podał w piątek, 8 listopada 2019, branżowy serwis Polityka Insight. Jak donoszą eksperci, Hołownia rozpoczął przygotowania do kampanii prezydenckiej już w sierpniu. Nie tylko zaczął zbierać pieniądze i budować struktury, ale także zrobił badania, z których wynika m.in., że jest rozpoznawany przez ponad połowę Polaków. Oficjalne ogłoszenie na temat startu Hołowni w wyborach powinno nastąpić w ciągu maksymalnie trzech tygodni.

Początkowo ogłoszenie kandydatury Hołowni planowano na później, wydarzenia jednak przyspieszyły ze względu na deklarację Donalda Tuska o rezygnacji ze startu - czytamy na stronie.

Szymon Hołownia startuje na prezydenta

43-letni Szymon Hołownia ma być kandydatem "niezależnym i obywatelskim". Z ustaleń specjalistów Polityka Insight, którzy powołują się na współpracowników dziennikarza, wynika jednak, że nie jest wykluczone, by startował jako kandydat konkretnej partii politycznej. Serwisowi udało się również dowiedzieć, że nad nadchodzącą kampanią prezydencką Hołowni pracują już dwa sztaby oraz powstająca w Polsce sieć wolontariuszy.

SPRAWDŹ TEŻ: Szymon Hołownia wziął sekretny ślub. Ujawnił też, że ma dziecko!