Szymon Hołownia wystartuje w wyborach prezydenckich 2020. Dziennikarz ogłosił oficjalnie swoją decyzję 8 grudnia w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku. Plotki o tym, że Hołownia chce być prezydentem Polski, krążyły od miesiąca. Jednak dopiero teraz były prowadzący programu "Mam Talent" TVN je potwierdził. My naprawdę idziemy wygrać te wybory - powiedział Hołownia. Podziękował też wszystkim, którzy pojawili się w teatrze, by wysłuchac jego wystąpienia i okazać swoje poparcie dla jego kandydatury. Spotkanie było też transmitowane na żywo na fanpage'u Hołowni na Facebooku.

Szymon Hołownia: "Chcę kandydować w wyborach prezydenckich"

Szymon Hołownia (43) jasno i wyraźnie zadeklarował, jakie są jego plany polityczne:

Powiem wprost, po raz pierwszy publicznie: na początku przyszłego roku zostaną ogłoszone wybory prezydenckie, chcę w nich kandydować.

System się zawiesił. Żeby się odwiesił, musimy w maju 2020 r. zamontować w nim bezpartyjny bezpiecznik - dodał.

Hołownia wyjaśnił też pokrótce swoje założenia programowe. Powiedział, że chce Polski solidarnej, że chce łączyć zamiast dzielić. Zależy mu także na rozdziale Kościoła od państwa, na wsparciu najmłodszych zmagających się z problemami na tle zdrowia psychicznego oraz na dobru mniejszości seksualnych.

Chcę Polski, w której wszyscy przestrzegają reguł, ale nikomu, nawet prezydentowi, nie wolno chodzić przez trawnik. (...) Chcę państwa, gdzie człowiek jest ważniejszy, niż ideologia. Chodźcie ze mną! - wezwał swoich słuchaczy dziennikarz.

Czy Szymon Hołownia ma realne szanse na zostanie prezydentem Polski? Czekamy na pierwsze oficjalne podsumowania jego wystąpienia i komentarze publicystów.

SPRAWDŹ TEŻ: Kim jest żona Szymona Hołowni? W końcu wiadomo!