Taco Hemingway kilka dni temu opublikował na swoim Instagramie tajemniczy wpis, w którym napisał: "kiedy scrolluje sobie dmy i dostaje info, że już lipiec…". Fani rapera nie mieli wątpliwości, że chodzi o jego najnowszą płytę. Muzyk tradycyjnie już od kilku lat wypuszcza swoje krążki właśnie latem. Jak się okazuje internauci mieli rację, niespełna godzinę temu na oficjalnym kanale 29-latka na You Tubie pojawił się singiel pt. "Polskie Tango", utrzymany jest w bardzo politycznym stylu.

"Polskie Tango" - najnowszy singiel Taco Hemingwaya

"Polskie Tango" to singiel promujący nowy album Taco - "Jarmark", w którym raper wyraża swoje niezadowolenie z tego, jak wygląda kraj, w którym przyszło mu mieszkać. W jednym z wersów muzyk nawiązuje do obecnej sytuacji politycznej w Polsce. 

"Mój kraj wyszedł z klatki teraz się mota. Moim krajem może rządzić byle miernota" 

Wiele wskazuje na to, że data wypuszczenia singla, który opisuje polską politykę oraz społeczeństwo, jest nieprzypadkowa. Już w niedzielę, 12 lipca odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich. Przypomnijmy, że o najważniejszy urząd w państwie ubiegają się obecnie urzędujący prezydent Andrzej Duda oraz Rafał Trzaskowski z Koalicji Obywatelskiej. 

Taco Hemingway zdradził również, że premiera jego najnowszej płyty zaplanowana jest na lato 2020. Raper nie podał jednak konkretnej daty.