Taco Hemingway nie należy do najaktywniejszych osób w mediach społecznościowych. Jego nowe zdjęcia częściej można zobaczyć na profilu dziewczyny rapera niż jego samego. Kilka godzin temu Filip uraczył jednak swoich fanów informacją zamieszczoną na Instagramie - dowiadujemy się z niej, że wielbiciele muzyka mogą spodziewać się nie jednej, a dwóch nowych płyt rapera.

Taco Hemingway zapowiada dwa nowe albumy

Zła wiadomość: w lipcu nie będzie nowego albumu  - napisał Filip, po czym dodał: Dobra wiadomość: na przełomie sierpnia i września będą dwa nowe albumy. Ta informacja z pewnością ucieszy wielu, bowiem jego ostatni singiel zatytułowany "Polskie Tango" cieszył się świetnym przyjęciem fanów. Utwór ma już ponad 14 milionów wyświetleń w serwisie YouTube.

Przypomnijmy, że choć Filip Szcześniak zapowiadał nadchodzący album, nie podał daty jego premiery. Wielbiciele twórczości Taco mają więc podwójny powód do radości, bowiem zgodnie ze słowami rapera, jeszcze tego lata usłyszymy oba dzieła.

Nowe albumy Taco Hemingwaya: "Jarmark" i "Europa"

Szcześniak postanowił nie trzymać dłużej fanów w niepewności i w najnowszym poście na Instagramie ujawnił więcej szczegółów dotyczących nowej płyty oraz pokazał okładki obu albumów:

Sam nie wiem jak to się stało, ale w zeszłym tygodniu jak grom z jasnego nieba naszła mnie ochota na zrobienie prostej urodzinowej piosenki - napisał. “MICHAEL ESSIEN BIRTHDAY PARTY” jest pierwszym singlem zapowiadającym nadchodzącą płytę o tytule “EUROPA”. Album powstawał symultanicznie z “JARMARKIEM” i tak też będzie wydany. Praca nad “EUROPĄ” była dla mnie sposobem na odetchnięcie od ciężkawych i dusznych tematów podejmowanych na “JARMARKU”. Pierwszy singiel z “JARMARKU”, “Polskie Tango”, był utworem pisanym pieczołowicie i doskonalonym przez kilka miesięcy. “MICHAEL ESSIEN BIRTHDAY PARTY” powstał zaś w warunkach niezwykle spontanicznych na przestrzeni raptem kilku dób. Sądzę, że obie formy robienia muzyki są równie istotne i potrzebne, zarówno twórcom jak i słuchaczom. Ze względu na różny charakter dwóch projektów, zdecydowaliśmy się wydać je osobno i pozostawić słuchaczowi / słuchaczce decyzję, który zechce zakupić - dodał.
 

“JARMARK” trzymał mnie w tematycznych ryzach, zmuszał do skupienia na poruszonym temacie. “EUROPA” dawała mi pole do folgowania, podśpiewywania, ponarzekania i pogderania, tak jak robię to dokładnie w tym momencie - wspomniał Taco. W serwisie YouTube można już posłuchać nowego utworu artysty.