Taduesz Chudecki w niedzielę przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych bardzo smutną wiadomość. W piątek z powodu koronawirusa zmarł mieszkający we Włoszech szwagier aktora. Serialowy Henio Wojciechowski z "M jak miłość" oraz podskarbi z "Korony królów" zdradził również, że z chorobą wywołaną wirusem SARS-CoV-2 zmaga się też kolejny członek jego rodziny.

ITALIA moja druga Ojczyzna cierpi i umiera. Przedwczoraj na koronawirusa zmarł mój szwagier Albino, dzisiaj rano dowiedziałem się, ze drugi brat Giovanni został w nocy zabrany z wysoka temperatura do szpitala w Mantui - napisał na swoim prywatnym profilu na Facebooku.

Uczestnik emitowanego na antenie TVP 2 programu "Star Voice. Gwiazdy mają głos" poprosił znajomych i fanów o modlitwę i przesyłanie pozytywnej energii w tych trudnych chwilach. Przy okazji zaapelował o zachowywanie zasad bezpieczeństwa w czasie epidemii.

- Kto się potrafi modlić niech się modli, kto ma inne sposoby niech wysyła dobra energię i życzliwe myśli. Wspomagajmy się i ratujmy. Moja szwagierka powiedziała mi dzisiaj: „Taddeo, jeżeli jesteś jeszcze zdrowy błagam nos maseczkę i rękawiczki. To bardzo ważne!”. FORZA ITALIA, SIŁY POLSKO! - dodał.

Kondolencje aktorowi złożyła m.in. scenarzystka "M jak miłość", Ilona Łepkowska.

Tadziu, wyrazy współczucia... Dobrze, że Cię szwagierka przestrzega, tylko bardzo, bardzo szkoda, że Włosi byli tak nieodpowiedzialni przez tyle tygodni... Teraz płacą za to straszną cenę. Bardzo, bardzo szkoda... - napisała w komentarzu pod facebookowym postem.

Liczba zmarłych zakażonych koronawirusem we Włoszech wzrosła we wtorek do 6820 osób.

ZOBACZ TEŻ: Pierwsza teatralna ofiara koronawirusa. Nie żyje zdobywca 5 teatralnych Oscarów