Tadeusz Cymański choruje na raka. Jeden z założycieli i liderów Solidarnej Polski wyznał w najnowszym wywiadzie, że stwierdzono u niego mięśniaka. Jest to mało agresywny nowotwór, ale zdarza się, że w trakcie choroby może dojść do przerzutów.

Nowotwór nowotworowi nierówny. Mój rak nie jest najgorszy. Po sześćdziesiątce zwłaszcza warto przynajmniej raz na rok sobie zrobić to USG jamy brzusznej, nawet kosztem czasu i nadwyrężenie budżetu. (...) Profilaktyka pozwala wykryć chorobę, zanim pojawią się wyraźne objawy - stwierdził.

Tadeusz Cymański walczy z rakiem

Byłego eurodeputowanego czeka teraz operacja. 66-latek szczerze przyznaje, że diagnoza była dla niego ogromnym zaskoczeniem, ponieważ w przeszłości nie miał większych problemów ze zdrowiem.

Mam 66 lat i całe życie byłem zdrowy, a tu nagle coś takiego. (...) Nie jestem przygotowany, nie jestem spakowany. Nie chcę umierać. Bardzo boję się cierpienia - dodaje.

Przypomnijmy, że Tadeusz Cymański to poseł na Sejm III, IV, V, VI, VIII i IX kadencji. W latach 2009-2014 zasiadał w Europarlamencie, a w 2011 roku, po usunięciu z Prawa i Sprawiedliwości, wspólnie z Jackiem Kurskim i Zbigniewem Ziobro założył Solidarną Polskę. Ugrupowanie aktualnie wchodzi w skład koalicji rządowej. 

Panu Posłowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

ZOBACZ TAKŻE: Natalia Dawidowska ma raka. Uczestniczka "Big Brothera" przechodzi operację w szpitalu w Anglii