Co prawda Tadeusz Drozda nie odebrał wykształcenia związanego z mediami (jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej), ale bardzo szybko związał się z telewizją. Początkową był jednym z członków kabaretu Jana KaczmarkaElita. Już w latach 70. XX wieku związał się z Telewizją Polską. 

Szczyt jego sławy przypada na lata 90. Wtedy prowadził liczne programy o wydźwięku humorystycznym, takie jak Dyżurny Satyryk Kraju w Polsacie czy kultowe już dzisiaj Śmiechu Warte (w którym pokazywano i oceniano zabawne lub niecodzienne fragmenty domowych i amatorskich nagrań video, zgłaszanych do programu przez samych autorów) oraz Herbatkę u Tadka.

W ramach ciekawostki warto dodać, że Tadeusz Drozda to brat cioteczny doskonale znanego w Polsce aktora Cezarego Żaka (ich matki były rodzonymi siostrami) oraz autor i kompozytor... ParostatkuKrzysztofa Krawczyka!

Od 1972 r. związany jest z żoną Ewą, z którą ma trzy córki: Małgorzatę, Joannę oraz... Ewę.

W programie Domy GwiazdOmeny Mensah Tadeusz Drozda zaprezentował swój dom. To jednopiętrowy budynek (prawdopodobnie z użytkowym strychem), w którym dominują przestronne wnętrza, urządzone przeważnie w drewnie. Nie brakuje sporych rozmiarów kominka, stołu bilardowego, wygodnych foteli oraz ściany, na której właściciele umieścili pamiątkowe zdjęcia.

Zobaczcie w naszej galerii, jak mieszka jeden z najpopularniejszych satyryków w Polsce!